Gündem Haberleri

  Yüksek yargıya ilk FETÖ davası

  Mesut Hasan BENLİ / ANKARA
  09.06.2017 - 00:38 | Son Güncelleme:

  FETÖ’nün yargıdaki yapılanmasına ilişkin sürdürülen soruşturmada, üç eski Yargıtay üyesine FETÖ üyeliği suçlamasıyla dava açıldı.

  Ankara Cumhuriyet Savcısı Mehmet Tamöz, eski 19. Hukuk Dairesi üyesi Ali Karagülmez, eski Yargıtay 22. Ceza Dairesi üyesi İlhami Dal ve eski 9. Hukuk Dairesi üyesi Mustafa Kemal Tepedelen hakkında, ‘FETÖ/PDY isimli silahlı terör örgütü üyesi’ olma suçlamasıyla iddianame düzenledi. İddianamede, Karagülmez, Dal ve Tepedelen’in örgütün hiyerarşik yapılanmasında bilerek ve isteyerek yer aldıkları, yüksek mahkemelerde görev yaptıkları esnada da örgüt adına hareket ettikleri savunuldu.

  EV TOPLANTISINDA SEÇİLDİLER
  İddianamede, FETÖ mensuplarının hileli hareket ve eylem sonucu 2010 yılında HSYK’yı ele geçirdikleri, yüksek yargıda söz sahibi olmak için Yargıtay ve Danıştay’a kimlerin gönderileceğini belirlemek amacıyla 2011 yılında Mehmet Kaya ve Bülent Çiçekli’nin evinde toplantılar yaptıkları, bu toplantılar sonucu yüksek yargıya gönderilecek örgüt mensuplarının tespit edildiği belirtildi. Şüpheliler Karagülmez, Dal, ve Tepedelen’in de bu toplantılar sonucu Yargıtay’a gönderilmesine karar verilen isimlerden olduğu belirtildi.

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı