GeriGündem Yüksek hızlı tren yine raydan çıktı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  53
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yüksek hızlı tren yine raydan çıktı

Yüksek hızlı tren yine raydan çıktı
refid:12944076 ilişkili resim dosyası

Ankara-Eskişehir seferini yapan Yüksek Hızlı Tren’in iki vagonu, Hasanbey mevkisinde makas değiştirirken raydan çıktı.

OLAY YERİNDEN GÖRÜNTÜLER / WEB TV  

KAZA YERİNDEN FOTOĞRAFLAR 

Ölen ya da yaralanan olmazken şeker ve tansiyon rahatsızlığı olan yolcular fenalık geçirdi. Bakan Yıldırım, “Ciddi bir konu değil” açıklamasını yaptı.

TCDD Genel Müdürlüğü yetkililerinin verdiği bilgiye göre Ankara’dan 11.10’da hareket eden  91003 sefer sayılı Yüksek Hızlı Tren’in (YHT) iki vagonu Hasanbey mevkiinde konvansiyonel hattın makas girişine geldiği sırada raydan çıktı. 245 yolcunun bulunduğu trende ölen ya da yaralanan olmazken, bazı şeker ve kalp hastası yolculara olay yerine gelen ambulanslardaki sağlık ekipleri müdahale etti. Bu kişiler yakındaki hastanelere kaldırıldı. 1’inci Hava Kuvveti Komutanlığı Destek Üs Komutanlığı’na ait otobüslerle de yolcular kent merkezine taşınırken, çok sayıda asker ve polis de yardım için bölgeye sevk edildi.

‘Ciddi bir konu değil’

Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Eskişehir’deki istasyonun yanında yer altı geçişi yapıldığını belirterek, “Orada geçici bir hat çektiler. O yer altı geçişinin yanında hızlı hattan normal hata geçerken, 1-2 vagon raydan çıktı. Herhangi bir şey yok. Ciddi bir konu değil” dedi. Eskişehir Valisi Mehmet Kılıçlar da, “Kazada ölen ya da yararlanan olmaması sevindirici” diye konuştu.


Daha önce 41 kişi ölmüştü

22 Temmuz 2004’te İstanbul-Ankara seferini yapan hızlı trenin lokomotifi ile dört yolcu vagonu ve restoran vagonu Sakarya Pamukova yakınlarında Mekece’de, saat 19.45’te raydan çıktı. Kazada, 41 kişi ölmüş, 89 kişi yaralanmıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle