Gündem Haberleri

  "Yüksek duvarlar arkasına saklanamazsınız"

  A.A.
  28.05.2011 - 17:17 | Son Güncelleme:

  NATO güçlerinin dün gece, Libya lideri Muammer Kaddafi'nin başkent Trablus'un merkezinde bulunan Bab el Aziziye Sarayı'ndaki nöbetçi kulelerini vurduğu, bu saldırıyla Kaddafi rejiminin liderliğine, "yüksek duvarlar arkasına saklanamayacakları mesajının verildiği" bildirildi.

  Operasyonla ilgili bilgi veren İngiliz askeri sözcüsü Tümgeneral John Lorimer, "RAF Typhoon uçakları ve diğer NATO uçakları ile, hedefe güdümlü füzeler kullanılarak, saray duvarları boyunca bulunan nöbetçi kulelerinin vurulduğunu" belirterek, "Dün geceki saldırı, rejimin liderliğine ve Albay Kaddafi'nin sivillere yönelik saldırılarına katılanlara yönelik olarak, bundan böyle artık yüksek duvarlar arkasında Libya halkından saklanamayacakları yolunda güçlü bir mesaj verdi" dedi.

  Lorimer, bu sarayın artık Kaddafi tarafından konut olarak kullanılmadığını, yapının artık ana askeri karargahlardan biri haline geldiğini, burada gizli polisin ve istihbarat servislerinin merkezlerinin de yer aldığını belirtti. Sözcü, binadaki komuta merkezlerinin ve diğer askeri tesislerin, önceki NATO saldırılarıyla vurulduğunu kaydetti.

  Bu sabah hava aydınlandıktan sonra düzenlenen saldırı hakkında da bilgi veren NATO kaynakları, bu operasyonda, Kaddafi'nin çadırının kurulu olduğu noktaya 600-800 metre mesafede bulunan ve çeşitli motorlu araçların bulunduğu bir hedefin bombalandığını belirtti.

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı