Gündem Haberleri

  Yugoslavya Rusya'dan acil yardım istedi

  Hürriyet Haber
  25.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yugoslavya'nın Moskova Büyükelçisi Borislav Miloseviç, ‘‘Yugoslav halkı, devletini ve ülkesinin şerefini koruma mücadelesinde, Rusya Federasyonu'nun ve Rusya'nın kardeş halkının desteğini ve dayanışmasını istemektedir’’ dedi. Büyükelçi Miloseviç, İtar-Tass'a yaptığı açıklamada, Batılı liderlerin, özellikle de ABD Başkanı Bill Clinton'ın, Rusya Devlet Başkanı Boris Yeltsin'in Yugoslavya'ya karşı güç kullanılmaması yönündeki uyarısını gözardı etmelerinden üzüntü duyduklarını belirtti. Yugoslav Tanjug ajansı ise, Yugoslav askeri güçlerine dayanarak verdiği haberde, NATO'nun 7 yerleşim birimine hava operasyonu düzenlediğini öne sürdü. Yugoslavya Başbakan Yardımcısı Vuk Draskovic de NATO hava harekátına karşı ülkesinin kendisini koruma hakkına sahip olduğunu söyledi.

  Irak’ dan destek

  Irak da, Sırp katil Miloseviç'e destek çıktı. Bağdat'tan yapılan açıklamada, ‘‘ABD, dünyada işlenen katliam ve saldırganlıkların başlıca sorumlusudur’’ denildi. Vatikan da NATO'nun Yugoslavya'ya başlattığı hava saldırılarını bir ''insanlık hezimeti'' olarak gördüğünü açıkladı.

  ÇİN: KABUL EDİLEMEZ

  Çin, NATO'nun Yugoslavya'ya yönelik hava harekatına derhal son vermesi çağrısında bulundu. Dışişleri Bakanı Tang Ciaşuan, NATO'nun harekátını ‘‘kabul edilemez’’ olarak nitelendirdi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı