Gündem Haberleri

  Yönetmenin rüya takımı

  Hürriyet Haber
  23.07.2001 - 09:11 | Son Güncelleme:

  Ünlü yönetmen Francis Ford Coppola, yeni filminde sinemanın dört dev oyuncusu Russel Crowe, Nicolas Cage, Robert De Niro ve Paul Newman'ı ilk kez aynı yapımda buluşturmak için teklif götürdü. Eğer ünlü aktörler kabul ederse Coppola Megalopolis adlı projesiyle tarihi bir yapıma imza atmış olacak. Projenin maliyeti 60 milyon dolar olarak hesaplanıyor.

  Internetteki ‘‘popcorn’’ sitesinin haberine göre Coppola, hayalindeki ‘‘rüya takımını’’ kurmak için kolları sıvadı.

  Godfather (Baba), Kıyamet ve Drakula gibi birçok başyapıtın yönetmeni, üzerinde çalıştığı ‘‘Megalopolis’’ adlı son projesi ile bir tarihi yapıta daha imza atmak istiyor. Russell Crowe, Robert De Niro ve Paul Newman'ı Oscar ödüllü yeğeni Nicolas Cage ile aynı filmde seyirci karşısına çıkarmayı düşünen Coppola, filmin tüm bütçesinin 60 milyon dolar civarında olacağını belirtti.

  Coppola'nın film başına 20'şer milyon dolar ücret alan Crowe ve Cage'i nasıl ikna edeceği ise merak konusu. Film için bu dört oyuncu üzerinde kararlı olan Coppola, Warren Beatty'nin filmde rol alacağı iddiaları ise kesin bir dille yalanladı. Coppola, ‘‘Artık bu evde(!) bir başka ünlü aktör için daha oda yok. Yani Beatty için uygun bir rolümüz de yok’’ diye konuştu. Coppola'nın en önemli özelliklerinden biri, filmlerindeki karakterlere uygun aktörleri seçmekteki aşırı titizliği.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı