Gündem Haberleri

  YÖNETENLERİN DİKKATİNE

  Hürriyet Haber
  11.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DUDULLU

  Tek doktor yetmiyor

  Dudullu Çekmeköy'den arayan bir okurumuz, Sarıgazi SSK ile ilgili bir şikayetini dile getirdi. Dediğine göre bütün beldede SSK hastanesinde hasta çocuklar için tek bir çocuk doktoru varmış. Okurumuz, semtindeki başka bir çok ailede olduğu gibi, çocuklarının sık sık hastalandığını ve sözkonusu doktora götürdüğünü anlatıyor. Ancak çocuğunun son hastalandığı sefer SSK'ya gittiğinde doktorun 10-15 gün için yerinde olmayacağını öğrenmiş. ‘‘Semtimizde bir başka doktora gitmek, hem masraf, hem tedavinin değişmesi demek. Bu kadar büyük bir beldede SSK'da tek bir çocuk doktoru olması hasta çocuk ailelerini mağdur ediyor’’ diyen okurumuz, bu soruna bir çare bulunmasını istiyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  BU OLAYIN TAKİPÇİSİYİZ

  3.5 metrekarelik otoparkın davası

  Beşiktaş Sinanpaşa Mahallesi'ndeki apartmanlarını onarmak için Gürel Ailesinin binanın bitişiğindeki alanı belediyeye bedelsiz olarak vermesinin ardından bir araçlık park yeri açılır. Gürel Ailesi belediyeye dava açmayı düşünüyor.

  Beşiktaş'ta bulunan kendilerine ait Gürel Apartmanı'nında tadilat yapmak isteyen Gürel Ailesi boşaltma kararı alabilmek için belediyeye başvurur. Bina çok yıpranmış durumda olduğundan içindeki kiracılar çıkmadan onarım yapmak imkansızdır. Kiracıların çıkarılması için de belediyeden mahkeme kararı almak gerekmektedir. Aile üyeleri, Beşiktaş Belediyesi'nin, onarım izni karşılığında bina bitişiğindeki 90 metrekarelik alanı bedelsiz olarak talep ettiğini söylüyor. 27/3/1997 tarihli encümen kararı ile Beşiktaş Sinanpaşa Mahallesi, 15 pafta, 291 ada, 68 parsel sayılı yer yeşil alana terkedilir.

  Bu tarihten sonra belediyenin sözkonusu arsada bir faaliyeti olmaz. Gürel Ailesi düzenleme yapılabilmesi için arsayı yoldan ayıran duvarı yıkar. Bir süre sonra Gürel Apartmanı'nın altında kokoreç satan Selahattin Güçlü arsaya beton döker ve çevredekilere buraya müşterileri için masa koyacağını söyler. Ailenin girişimleri ile Beşiktaş Belediyesi geçtiğimiz Şubat ayında, yani karardan tam bir yıl sonra betonu kırarak çevre düzenlemesi yapar. Düzenleme masrafı olan 500 milyon Gürel Ailesi tarafından karşılanır. 18 Şubat'ta belediye işçileri toprak döker ve çiçeklendirme yapar. İki gün sonra ise arsanın ortasında 3.50 metrekarelik bir alan açılır. Çevre sakinlerinin söylediğine göre Selahattin Güçlü'nün yanında çalışmakta olan bir şahıs buraya arabasını park etmeye başlar.

  Beşiktaş Belediyesi Özel Kalem Müdürü Aydın Velioğlu, arsanın hemen yanında elektrik trafosu bulunduğunu ve sonradan ayrılan alanın altından kabloların geçtiğini söylüyor. Durum sonradan farkedilmiş ve tehlike yaratmaması için sözkonusu alan boş bırakılmış. Velioğlu ayrıca orada özellikle bir sorun yaratılmaya çalışıldığını ifade ediyor. Aile ise elektrik tesisat planlarını çok iyi bildiklerini ve oradan kablo geçmediğini söylüyor.

  Gürel Ailesi bu tutuma bir anlam veremediklerini, arsanın 5 metre ilerisinde katotopark bulunduğunu belirtiyor ve belediyeye karşı dava açmayı düşündüklerini ekliyor.

  KADIKÖY

  Bir facia daha yaşanmasın

  Kadıköy, Kuyubaşı Feneryolu Sokak, Tuğlacıbaşı Camii yanındaki Erguvan Apartmanı'ndan arayan bir okurumuz, caminin yanında harap durukmdaki müştemilatın çatısının kar yağdığında çöktüğünü belirterek, etrafında cemaatin namaz kıldığını, çocukların oynadığını; bu yüzden tehlike yarattığını anlattı.

  KOZYATAĞI

  Doğalgaza kıl payı

  Kozyatağı, Tekel Blokları'ndan (Öğretmenler Sokak) arayan bir okurumuz, çok yakınlarındaki apartmanlarda doğalgaz olduğu halde soba ile ısındıklarını belirtti. Sitelerinde hep yaşlı, emekli, düşük gelirlilerin oturduğunu söyleyen okurumuz neden doğalgazdan yararlanamadıklarını soruyor.

  Yönetenlerin dikkatine...

  SULTANAHMET

  Tarihi eserlere perde çekildi

  Cağaloğlu'ndan arayan bir okurumuz, Sultanahmet ve Çemberlitaş gibi, tarihi eserlerin yoğun olduğu semtlerdeki gözlemini aktardı. Tarihi eserlerin üzerine büyük ebatlarda (bazen bütün cepheyi kaplayan) seçim propoganda afişlerinin asılı olmasının hem göze hoş görünmediğini, hem de fotoğraf çekmek isteyen turistler için düş kırıklığı yarattığını anlattı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı