GeriGündem Yolunuz çıkmaz
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yolunuz çıkmaz

Erdoğan DEHAP, Hizb-ut Tahrir ve 3 Ekim karşıtları olarak sınıflandırdığı üç grubu sert bir dille uyarıp, ‘Yolunuz çıkmaz sokak’ dedi.

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Türkiye’de gündemi değiştirmek isteyen üç toplum içinde ana unsur belirledi ve ‘Yolunuz çıkmak sokak’ diyerek sert uyarıda bulundu.

Erdoğan, bölücübaşı Apo’ya destek eylemleri yapan DEHAP’lılar, camileri eylem alanına çeviren Hizb-ut Tahrirciler ve 3 Ekim’deki müzakere sürecini provoke etmek isteyenleri uyardı. Bu üç gruba da aynı lisanla uyarıda bulunan Erdoğan, ‘Yolunuz çıkmaz sokak, çabalarınız beyhude’ dedi. BM Zirvesi için gideceği ABD dönüşü bu konuda liderler zirvesi toplayabileceğini belirten Erdoğan, partisinin MKYK toplantısının ardından basın toplantısında şu mesajları verdi:

SAĞDUYUYLA AŞACAĞIZ

Türkiye anayasal düzeniyle,’tek devlet, tek bayrak, tek millet’ prensibine dayanan üniter yapısıyla, milletimizi dünya milletleri içinde seçkin bir yere oturtan mayasıyla güven ve istikrarı bozmaya teşebbüs eden her türlü mihrakın oyununu, milletimizin engin sağduyusu, hükümet ve tüm kurumları görev bilinci ve büyük devlet tecrübesiyle boşa çıkaracak güç ve yetenektedir.

Milletimizin kimi kültürel farklılıklarını kaşıyarak, mukaddes dinimizi ve camiilerimizi istismar ederek ve Türkiye’nin bölgeleri arasında ayrım propagandası yaparak topraklarımızda fitne tohumları ekmeye çalışanların yollarının da çıkmaz sokak ve çabalarının beyhude olduğunu yine ifade ediyorum.

ERİMEYE MAHKUMLAR

Türkiye’nin laik demokratik sosyal hukuk düzenine bu noktada, olumsuz yaklaşma gayreti içinde olanlar, aslında milletimizin et ve tırnak gibi kaynaşmış yapısının ve kahraman güvenlik güçlerimizin karşısında erimeye mahkumdurlar. Bu konuda kararlı bir hükümet işbaşındadır.

PROVOKATÖRLER

3 Ekim’deki müzakere sürecini provoke etmek, Türkiye’yi dış dünyaya başka bir şekilde gösterme gayreti içinde olanlar olabilir. Biz bu süreci engellemek isteyenlere prim vermiyoruz. Dayanışma içerisinde olursak, hepsini aşacak güçte bir Türkiye var.

NE KAPARIM YANLIŞI

Bütün bu gelişmeler karşısında özellikle siyasilerin bu olaylara partiler üstü bir yaklaşımı sergilemesi gerekir. Bunun yerine ‘kalkıp acaba ben buradan ne kaparım’ yanlışı içerisine girenler, ülkemize bir şey kazandırmazlar, sadece kaybettirirler ve kendileri de kaybederler. Çünkü bu yolu deneyenler hiç kazanmamışlardır.

BAHÇELİ’NİN İMZASI

Erdoğan,
MHP’nin 3 Ekim’den bir gün önce ‘Başkent Ankara’dır’ diye miting düzenleyeceği anımsatılınca şöyle dedi: ‘MHP, Abdullah Öcalan’la ilgili yürütme kararının altına imzasını koymuştur. O zaman hükümetti. Sayın Bahçeli’nin o metnin altında imzası var. Böyle bir mitingin yapılması şüphesiz ki anlamlıdır. Şöyle veya böyle AB müktesebatı altında Sayın Bahçeli’nin imzası var. Bunları inkar etmesi mümkün değil. Ama hükümetten düştükten sonra AB’ye karşı gördüğünüz gibi bir olumsuz tavrın içine girdiler. Tutarlı olmak gerekir.’

Yorumları Göster
Yorumları Gizle