Gündem Haberleri

  'Yolundan dönen namerttir'

  Rifat BAŞARAN / ANKARA
  18.07.2017 - 22:39 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Temmuz anmasında kendisine yönelik eleştirilerini yanıtlarken, “İstediğin kadar kumpas kur, yolundan dönen namerttir” dedi. ‘Adalet Yürüyüşü’nün ardından ilk grup toplantısında salona ‘Hak, hukuk, adalet’ sloganlarıyla giren Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

  BİR TEK ADAM ARADIM
  “İsrail geçen hafta Mescid-i Aksa’da üç Filistinli’yi öldürüldü. Bekledim, bir tek adam aradım iktidardan, havuz medyasından, bekledim. Bir Allah’ın kulu çıkıp da dünya tarihi açısından bu kadar önemli Mescid-i Aksa’da, bir adam çıkmadı, bir tek CHP çıkıyor. İlk kez oluyor dünya tarihinde ama hükümet hiç ses çıkarmayacak, ağzına bant çekecek.

  Bir not düştük dünya tarihine. Sadece 80 milyona değil, dünyaya adaleti ve adaletin yüceliğini anlatmaya çalıştık. Bize ‘Yürüyemezsiniz’ dediler, yürüdük. ‘Engel oluruz’ dediler, olamadılar. Bir kişi diye başladık, on binler, yüz binler, milyonlarla bir toplantıyı gerçekleştirdik. Bu yürüyüşü, bu ülkenin hak, hukuk, adalet arayan mazlumları için yaptık. Rabbimin gönderdiği bütün peygamberler adalet için mücadele etti, onların yolunda adalet için mücadele edeceğiz.

  ‘KORKAK, ÖDLEK’ DİYOR
  Hükümetin gündeminde kim var, yine ben varım. ‘15 Temmuz darbe girişimi bütün boyutlarıyla aydınlansın’ diyorum. Bu hazret kızıyor bana, ‘Korkak, ödlek’ diyor. ‘Meclis’in yetkilerini elinden aldınız, iade edin’ diyorum. Hazret, ‘Vandallar’ diyor. ‘Kurunun yanında yaş yanmasın’ diyorum, hazret ‘Nankör’ diyor. Ben mazlumdan yanayım, o zulmedenden yana. Ben İbrahim’den yanayım, o Nemrut’tan yana. Öyle korkuyor ki, şu davetiyeleri bile 3 sefer değiştirdiler. Niçin? Kılıçdadroğlu gelir ya konuşursa, ya bizim tabana anlatırsa, ‘Bu adam doğruları söyler diye düşünürse ne olacak bizim halimiz’ dediler.

  HEPSİNDE ŞAFAK ATTI
  Meclis’te konuştum, hepsinde şafak attı. Kılıçdaroğlu’nun söylediği şu cümle yanlış diyemiyorlar, ‘Bunları anlatma’ diyorlar. İstediğin kadar kumpas kur, yolundan dönen namerttir, adaletten, haktan, hukuktan dönen namerttir. Şimdi ben bu zata, açıkça meydan okuyorum. Onun sözleriyle söylüyorum. Cesaretin varsa, korkak değilsen, vandal değilsen, ödlek değilsen, senin havuz medyanda, senin istediğin saatte gel birlikte 15 Temmuz’u tartışalım.” 

  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı