Gündem Haberleri

  Yolları niye kapattırdın?

  Şükrü KÜÇÜKŞAHİN
  22.10.1997 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Mesut Yılmaz'ın eşi Berna Yılmaz, önceki akşam eve giderken trafiğe takıldı. Trafiğin, Başbakan'ın geçişi nedeniyle kapatıldığını öğrenen Berna Yılmaz, hemen eşini cep telefonuyla arayarak, bu durumu tüm sürücüler adına protesto ettiğini söyledi.

  Akşam saatlerinde trafiğe takılan Berna Yılmaz, Hürriyet Ankara Bürosu'ndaki resepsiyona giden eşini cep telefonuyla gazetenin asansöründe yakaladı. Berna Yılmaz, Başbakan'a ‘‘Trafiği niye kapattırdın? Herkes bekliyor’’ diyerek, tüm sürücüler adına bu sitemi ilettiğini ifade etti.

  YAŞAR YAPMIŞ

  Yılmaz bunun üzerine, ‘‘Benim bundan haberim yok, Yaşar yapmış diyerek’’, telefonu Koruma Müdürü Yaşar Günay'a verdi.

  Berna Yılmaz bu kez aynı sitemi Günay'a yaptı. Günay da bir yandan Berna Yılmaz'a hak verirken diğer yandan yolların trafiğe kapatılmasının kendisinin değil, trafik polislerinin kararı olduğunu söyledi.

  Günay telefonu kapattıktan sonra, hemen trafik polislerine telsizle talimat vererek, yolların kapatılmamasını ve normal trafik akışının sağlanması talimatını verdi.

  Günay'ın talimatının ardından trafik akışı yeniden normale döndü.

  EMİR VERDİ

  Başbakan Mesut Yılmaz da eşinin uyarısı üzerine, bundan sonra kendisinin kent içindeki hareketleri nedeniyle trafikteki diğer sürücülerin rahatsız edilmemesini istedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı