GeriGündem Yollar gece boyunca tuzlandı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yollar gece boyunca tuzlandı

Kar yağışının İstanbul'un yollarını kapamaması için belediye ekiplerince gece boyunca çalışma yapıldı

İstanbul'da kar yağışı günlük yaşamı etkilemeyi sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi'nden (AKOM) alınan bilgiye göre, kar yağışının yolları kapamaması için belediye ekiplerince gece boyunca çalışma yapıldı.
Ekipler, yolları trafiğe açık tutmak için gece saat 03.30'a kadar çeşitli semtlerde ve özellikle ana arterlerde iş makinelerinin de katılımıyla kar küreme, daha sonra da buzlanmayı önlemek için tuzlama çalışması yaptı.

Yetkililer, yürütülen çalışmalar sonucu şu an itibariyle kent içindeki ana arterlerde kapalı yol bulunmadığını belirttiler. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerinde de sabah olağan trafik yoğunluğu dışında bir sorun yaşanmadığı kaydedildi.

Bu arada, gece saatlerinde sorun yaşanan E-5 Karayolu'nun Silivri ile Kınalı arasındaki bölümünde de trafiğin tek şeritten sağlandığı ifade edildi. Yolun tamamen normale dönmesi için bu bölgedeki çalışmaların sürdüğü bildirildi.

Öte yandan, İDO'nun dış hat seferleri yapılamıyor. İç hat seferleri ile şehir hatları vapur seferleri ise normal olarak sürdürülüyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle