GeriGündem Yolda kalan sürücüye ilginç yol yardımı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yolda kalan sürücüye ilginç yol yardımı

Yolda kalan sürücüye ilginç yol yardımı

Balıkesir’in Bigadiç ilçesinde otomobil tamirciliği yapan Emin Kırbaş, yakıtı biten araç sürücülerine ilginç bir yöntemle destek veriyor. Motosikletinin başına geçen Kırbaş, yolda kalan araçları ayağıyla iterek akaryakıt istasyonuna kadar götürüyor.

Bigadiç’te 20 yıldır oto lastik tamirciliği yapan evli 38 yaşındaki Emin Kırbaş, yakıt yüzünden yolda kalan ve kendisinden yardım isteyen araç sürücülerinin imdadına ilginç bir yöntemle yetişiyor. Motosikletine atlayan Kırbaş, yolda kalan araca ayağını dayayıp, akaryakıt istasyonuna iterek götürüyor. Herhangi bir ücret almadığını, insanlık için yardımcı olduğunu söyleyen Emin Kırbaş şöyle dedi:

Yolda kalan sürücüye ilginç yol yardımı


"Bazen yakıtı bitmiş araç sürücüleri bana gelerek, çeki halatı ya da zincir soruyor. Ben de onları kısa yoldan, motosiklet üstünde ayağımla işyerine iki kilometre mesafedeki benzin istasyonlarına kadar götürüyorum. Hiçbir menfaat beklemeden sadece yardımcı olmak amacıyla bu işi yapıyorum. Mutlu oluyorum. Yaptığım bu işin bana göre hiçbir tehlikesini görmüyorum. Trafik kurallarına göre suç olup olmadığını ise bilmiyorum."

Yolda kalan sürücüye ilginç yol yardımıYorumları Göster
Yorumları Gizle