GeriGündem Yolcu uçağı limuzin oldu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yolcu uçağı limuzin oldu

Başkent Mexico merkezli Guadalajara şirketi, büyük bir turist potansiyeline sahip Güney Amerika ülkesinde bu pastadan pay alabilmek için uçak-limuzin fikrini geliştirdi. Araştırmalar sonucunda Boeing 727-100 tipi hurda bir uçak bulundu.

Kanatları sökülen Boeing’in arka kısmına altı silindirli dizel Mercedes motoru konuldu, özel olarak tasarlanmış, süspansiyon, fren sistemi ve yürür aksamı yapıldı. Üç aylık hummalı bir çalışmanın ardından ortaya 18 metre uzunluğunda, 4 metre yüksekliğinde ve 6 ton ağırlığında, 200 km hız yapabilen devasa bir araç çıktı. Yasal izni de almayı başaran 50 yolcu taşıma kapasitesine sahip uçak-limuzin gelecek haftadan itibaren Meksika yollarında boy gösterecek. Bir saatlik gezi karşılığında bin dolar ödenecek devasa limuzinin tek dezavantajı ise orijinal haline dokunulmayan küçük camları.

Süper lüks disko gibi

Uçak-limuzinin yapımında 60 uzman görev aldı. İç dekorasyonda diskolarda kullanılan ışıklar tercih edildi ve yine diskoyu andıran çok güçlü bir müzik sistemi ile donatıldı. Bir barı ve dans pistini de içinde barındıran araçta ayrıca video sistemi mevcut.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle