Gündem Haberleri

  Yolcu otobüsünde silahlı tehdit

  GEBZE (A.A)
  06.01.2006 - 07:51 | Son Güncelleme:

  İstanbul'dan İzmir'e giden yolcu otobüsünde, şoförle tartıştıktan sonra silah çekerek tehditte bulunan ve taşkınlık yapan iki genç, Kocaeli'nin Gebze İlçesi'nde jandarma tarafından etkisiz hale getirildi.

  Tufan İkiok'un kullandığı 16 AL 703 plakalı otobüse, arkadaşı Haydar Y. (22) ile Esenler'den binen
  Onur B. (25), Kartal'a gelindiğinde, sürücü İkiok'un yanına giderek, otobüsün Gemlik'e ne zaman varacağını sordu. Sürücü İkiok'un, “Yol durumuna bağlı, şimdiden birşey söyleyemem” demesine sinirlenen Onur B, yanındaki tabancayı çıkartarak, tehditte bulundu. Sürücü İkiok'un sakin olmasını söyleyip, tabancayı indirmesi için ikna etmeye çalıştığı Onur B, arkadaşı Haydar Y. ile otobüsün mikrofonundan zaman zaman şarkı söyleyip, zaman zaman tehditte bulunarak, taşkınlıklarını sürdürdüler. Gençler taşkınlıklarını sürdürürken, bir yolcu cep telefonuyla 155 Polis İmdat telefonunu arayarak, “otobüsün silahlı kişiler tarafından kaçırıldığını” bildirdi.

  Bu arada, Gebze Eskihisar'daki feribot iskelesine gelen otobüsün sürücüsü İkiok, kapıları açarak, yolculardan bazılarının inmesini sağladı.

  Taşkınlıklarını sürdüren gençlerin dikkatsizliğinden yararlanarak otobüsten inen yolcuların jandarmaya başvurması üzerine gerçekleştirilen operasyonda, başlangıçta sürücü İkiok ile diğer yolcuların arasına girerek teslim olmaya yanaşmayan gençler, bir süre sonra direnmekten vazgeçip, teslim oldular.

  Alkollü oldukları iddia edilen Onur B. ve Haydar Y, sorgulanmak üzere Gebze İlçe Jandarma Komutanlığı'na, otobüsün sürücüsü Tufan İkiok ve 40 yolcu ise ifadeleri alınmak üzere Eskihisar Jandarma Karakolu'na götürüldüler.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı