Gündem Haberleri

  Yola devam

  Hürriyet Haber
  06.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Baykal'la görüşen Erez, Yılmaz ve Ecevit'teki tutum değişikliğine rağmen, hükümeti kurma konusunda umutlu olduğunu söyledi. Erez, bugün yeniden görüşeceği Yılmaz ve Ecevit'e, ‘‘Benim ismimi Cumhurbaşkanı'na onlar vermişti’’ diye sitem etti.

  Hükümeti kurmakla görevlendirilen Sanayi ve Ticaret Bakanı Yalım Erez, dün CHP Lideri Deniz Baykal ile görüşme sonrasında, ANAP ve DSP'deki tutum değişikliğine rağmen, ‘‘Hükümeti kurma ve güvenoyunu alma konusunda umutlu olduğunu’’ açıkladı. ANAP-DSP ve DYP liderleri, ‘DSP azınlık hükümeti’ formülünü ısıtırken, Bağımsız Milletvekili Yalım Erez dün CHP lideri Deniz Baykal'ın kapısını çaldı. CHP Genel Merkezi'nde Baykal ile 1 saat 15 dakika süreyle görüşen Erez, Baykal'ın kuracağı hükümete desteğinin sürdüğünü söylediğini açıkladı. Erez bugün de Ecevit ve Yılmaz ile görüşeceğini; Baykal'ın düşüncelerini aktararak çalışmasını sonuçlandıracağını bildirdi. Erez, ‘‘Hükümet kuracağımı ve güvenoyu alacağımı hâlâ mümkün görüyorum’’ dedi. Erez süreyi uzatmak için çalışmadığını da vurguladı ve görevi alalı 12 gün olduğunu, Ecevit'in ise 20 günden fazla süre kullandığını hatırlattı. Erez, ‘‘Oyalama taktiği peşinde olmayacağım’’ dedi.

  GÖREV BENİM

  Erez, CHP'deki görüşmeden önce de, dün sabah DTP Lideri Hüsamettin Cindoruk ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ile telefonla aradı. ‘‘Yola devam’’ ettiğini söyleyen Erez, şöyle dedi: ‘‘Hükümeti kurma görevinin bana verilmesi için Sayın Cumhurbaşkanı'na adımı veren Sayın Yılmaz ve Sayın Ecevit'tir. Sayın Yılmaz ve Sayın Ecevit de hükümet kurma çalışmalarıma şartsız destek verdiklerini açıkladılar. Hatta daha dün (önceki gün) geceyarısına kadar Sayın Yılmaz ve Sayın Ecevit, arkadaşları aracılığıyla bana desteklerinin sürdüğünü ilettiler.’’  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı