Gündem Haberleri

  Yol vermeyen otomobildekilere ateş edip, bir kişiyi öldürdü

  Neşet KARADAĞ/ADANA, (DHA)
  08.07.2007 - 14:31 | Son Güncelleme:

  ADANA'da kimliği henüz belirlenemeyen trafik magandası, trafikte kendisine geçiş izni vermeyen otomobilin içindekilere ateş açarak, bir kişiyi öldürdü.

  Gürselpaşa Mahallesi 76 Sokak'ta oturan otomobil tamircisi 26 yaşındaki Hakan Görücü, dün gece davulcu arkadaşı 24 yaşındaki Bestami Çağlar ile gezmeye çıktı. 2 arkadaş, saat 23.45'te Gürselpaşa Mahallesi 80'inci Sokak'ta, beyaz renkli Opel marka bir otomobilin tacizine uğradı. Olaydan bir süre önce direksiyona geçen Çağlar, arkalarından kendilerini taciz eden otomobile yol vermeyince bir süre sonra yanlarına yaklaşan aynı otomobilin sürücüsü, tabancayla 4 el ateş edip kaçtı. Askerden geçen yıl gelen ve bu yıl evlilik planları yapan Görücü, başına isabet eden kurşunla yaralandı. Numune Hastanesi'ne götürülen Görücü kurtarılamayarak öldü. Görücü'nün başının sağ bölümünden giren kurşunun sol tarafından çıktığı belirlendi.

  Olaydan sonra gözaltına alınan davulcu Çağlar, ilk ifadesinde arkadaşının ölümüne neden olan kişiyi tanımadığını belirterek, “Hakan ile otomobille geziyorduk. Otomobili ben kullanıyordum. Evimize yaklaşırken arkadan gelen camları siyah otomobil beni taciz etti. Ben de önüne direksiyon kırdım. Yanımızdan geçerken el işareti yapıp durmamı istedi. Durmayınca bize ateş etti. Ateş eden kişi 25- 30 yaşlarında kısa saçlı biriydi” dedi.

  Polis, olayın tek görgü tanığı Çağlar'ın ifadesinde tarif ettiği trafik magandasını ararken, mahallede herkes tarafından sevilen ve evinin geçim kaynağı olan Görücü'nün cenazesi Asri Mezarlık'ta gözyaşları arasında toprağa verildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı