Gündem Haberleri

  Yol verme terörü kalpten götürdü

  Seyit ERÇİÇEK / İSTANBUL
  26.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Bayram dönüşü Hereke’de yol verme kavgası kalp kriziyle bitti. Zübeyir Karakaya, trafikte tartıştıkları kişilere “Babam kalp hastası, durun” dediğini, karşı tarafın “Ben komandoyum, bana bir şey yapamazsınız” diye cevap verdiğini anlattı.

  MOBİLYACI Ragıp Karakaya (46), eşi Nuriye Karakaya (41), çocukları, üniversite öğrencisi Zübeyir Karakaya (21), lise öğrencisi Mustafa Karakaya (17) ile Berranaz Karakaya’yı (4) yanına alarak, arife günü Şanlıurfa’ya gitmek için İstanbul’dan yola çıktı. İddiaya göre Ragıp Karakaya, Hereke’deki trafik yoğunluğunda kendisini sıkıştıran A.Ç.’ye yol verdikten sonra el hareketiyle geç işareti yaptı. A.Ç., otomobilinin camını açarak Ragıp Karakaya’ya küfür etmeye başladı. İkili arasında karşılıklı tartışma başlayınca A.Ç. otomobilini sağa çekerek durdu.

  Komando oğlu kafa attı

  Yoğun trafikte 2 aracın da çok yavaş ilerlediğini söyleyen Zübeyir Karakaya, şunları anlattı: “A.Ç. aracından inmeye çalışırken kapısını tuttum ve ‘Babam kalp hastası, yapma’ dedim. O sırada oğlu ‘Ben komandoyum, bize kimse dayılanamaz’ diyerek koluma tornavidayı sapladı. Babası da elindeki bıçağı bana doğru savurduktan sonra babama saldırmaya başladılar. U.Ç., bana kafa attı, burnum kırıldı. A.Ç de babama bıçakla saldırıyordu. Trafikteki sürücüler kavgayı ayırdı. Fakat babamın göğsünde ve karnından kanaması vardı. Kavganın ardından, otomobiline binen babamın sağ bacağı gaz pedalına basılı kaldı ve ağzından köpükler geldi. Babamı asfalta yatırdım ve dil altı ilacı verdim.”
  Eşine, ilk müdahaleyi, seminere gitmek üzere yolda olan bir grup yabancı kardiyoloğun yaptığını belirten Nuriye Karakaya, “Ambulans 45 dakikada geldi. O doktorlar ambulans gelene kadar eşimin başından hiç ayrılmadı. Ancak eşim hastane yolundayken ambulansta hayatını kaybetti.

  Bakan Yardımcısı şahit

  A.Ç.’nin gözü dönmüştü. Kendisini engellemek isteyen eşine bile yumruk attı. Kaçarken de el hareketi yapıp, küfrettiler. Daha sonra yakalanmışlar ama savcılık ifadelerinin ardından serbest bırakıldılar. Ben adaletin yerini bulmasını istiyorum. Eşimin ölüm raporunda, ‘darbeye bağlı ölüm’ yazıyor. Büyük oğlum kırık burnu nedeniyle ameliyat olacak. Saldırganın oğlu ‘Ben komandoyum bana kimse karışamaz, kimse bana dayılanamaz’ diye bağırarak saldırıyordu. Bir asker nasıl bunu yapar? Küçük kızımın psikolojisi bozuldu. Henüz 4 yaşında babasının öldüğünden bile habersiz. Sanki savaşa gidiyorlar, İngiliz anahtarı, tornavida, bıçakla saldırdılar. Kavgayı görenlerden biri hatta onlar kaçarken peşlerinden koştu. Kalkınma Bakanı Yardımcısı Mehmet Ceylan da olayı gördü. Ambulansa ve polise o haber verdi. Eşimi öldürdüler. Görgü tanıklarımız da var. Savcılığın onları da dinleyerek hareket etmesini istiyorum. Hak ettikleri cezayı almalılar.” Ragıp Karakaya bayramın ikinci günü Büyükçekmece Mezarlığı’nda toprağa verilirken savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.

  İstanbul’da benzeri yaşanmıştı

  BAYRAMIN ikinci günü Raşit Likoğlu, Haliç Köprüsü üzerinde kendisinden yol isteyen Vural Dokumacı ile kavga etmiş, Dokumacı kalp krizi geçirip hayatını kaybetmişti.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı