Gündem Haberleri

  Yol ortasına duvar ördü

  Halit YILMAZ/SORGUN(Yozgat), (DHA)
  01.06.2013 - 15:00 | Son Güncelleme:

  YOZGAT’ın Sorgun İlçesi’ndeki bir sokaktan geçen yol, arsa sahibi tarafından duvar örülerek kapatıldı. Sürekli aynı yolu kullanan sürücüler yol ortasına örülen duvarı görünce şaşırdı.

  Sorgun’un Aydınlıkevler Mahallesi 6004’üncü Sokak’tan geçen yol, arsa sahibi Ahmet Kaplan tarafından 5 metre genişliğinde ve 1.5 metre yüksekliğinde duvar örülerek kapatıldı. Mahalle sakinlerinden 55 yaşındaki Mustafa Bölükbaşı yıllar öncesinde burasının yol diye bırakıldığını belirterek tepkilerini dile getirdi. Bölükbaşı, şöyle dedi:

  "Oturduğumuz arsayı Ahmet Kaplan’ın babası Selahattin Kaplan’dan satın aldık. Yol olarak bırakılan arsadan TEDAŞ’ın elektrik, belediye kanalizasyon ve su şebekesi geçirdi. Maden burada yol yoktu, TEDAŞ elektrik, belediye ise kanalizasyon ve içme şebekesini nasıl çekti anlamış değiliz. Görüyorsunuz insanlar otomobilleriyle gelip geri dönmek zorunda kalıyorlar" dedi.

  Yol ortasındaki duvarı karşılarında gören sürücüler, Aydınlıkevler Mahallesi’ne geçecek tali yol olmadığını, ters yönden giriş yaptıklarında ceza yediklerini söyledi. Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek, bu yolun Belediye imarında arsa olarak gözüktüğünü, herhangi bir yolun bu arsadan geçmediğini belirterek, "Belediye olarak en kısa zamanda başka bir bölgeden yol açmayı düşünüyoruz" dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı