Gündem Haberleri

  Yol haritasını 40 başdanışman takip edecek

  Erdinç ÇELİKKAN / ANKARA
  25.05.2017 - 21:19 | Son Güncelleme:

  CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, 2019 yılındaki iki seçimi hedefleyen 6 aylık yol haritası konusunda bakanlıkların yapacağı çalışmaları 40’a yakın başdanışmanıyla takip edecek.

  AK Parti Genel Başkanlığı görevine seçilen Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO Zirvesi’nin ardından, 6 aylık yol haritası için çalışmalara başlayacak ve tüm bakanlıklardan önümüzdeki dönemde yapacakları çalışmaları isteyecek. Erdoğan, 2019’daki yerel seçimler ve milletvekili seçimlerine kadar uygulanacak yol haritasını ise Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti’de oluşturucağı ekiple bire bir takip edecek. Erdoğan, süreci ağırlıklı olarak Cumhurbaşkanlığı’ndaki 40’a yakın başdanışmanıyla izleyecek.

  İCRAAT KARNESİ

  Beştepe’de ekonomi, hukuk, enerji, dış politika, teknoloji, eğitim, ulaştırma, bayındırlık, kalkınma, sağlık gibi alanlarda uzman olan başdanışmanlar, bakanlıkların projeleriyle ilgili sürecin gerçekleşme oranını, uygulanıp uygulanmadığını rapor halinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’a sunacak. Bu kapsamda başdanışmanların alanlarına uygun olan bakanlıkların ‘icraat karnesi’ni takip edeceği belirtiliyor. Erdoğan’ın AK Parti’de belirleyeceği ekiple başdanışmanlarının ortak çalışma yapacağı da ifade ediliyor

  Etiketler: gazetehaberleri , akp , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı