Gündem Haberleri

  YÖK'ten Başkent Üniversitesi açıklaması

  A.A
  09.02.2011 - 14:44 | Son Güncelleme:

  Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) yapılan açıklamada, “Başkent Üniversitesi ile ilgili Başkanlığımıza ulaşmış herhangi bir yazı, bilgi ve belge bulunmamaktadır” denildi.

  Yükseköğretim Kurulu'ndan (YÖK) yapılan  açıklamada, “Başkent Üniversitesi ile ilgili başkanlığımıza ulaşmış herhangi bir  yazı bilgi ve belge bulunmamaktadır” denildi.

  YÖK Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'nden yapılan yazılı açıklamada,  bugün bir gazetede “Başkente 'el koy' Talebi” başlıklı bir haber yayımlandığı  hatırlatılarak, şunlar kaydedildi:

  “Söz konusu haberde Yükseköğretim Kurulu ile ilgili gerçeği yansıtmayan  bazı ifadeler yer almaktadır. Başkent Üniversitesi ile ilgili Başkanlığımıza  ulaşmış herhangi bir yazı, bilgi ve belge bulunmamaktadır. Konunun önümüzdeki  Genel Kurul'a taşınacağı da doğru değildir. Aynı şekilde ilgili mevzuat  kapsamında Başkent Üniversitesi'nin hamisi Hacettepe Üniversitesi değil, Gazi  Üniversitesi'dir. Bunun yanında Yükseköğretim Kurulu, vakıflar tarafından kurulan  üniversitelerin gelişmesini desteklemektedir.”
   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı