Gündem Haberleri

  Yoksullara "Şefkat" dağıtılacak

  A.A.
  27.08.2009 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, mülki idare amirlerinin ve yerel yöneticilerin görevlerini tam olarak yapması halinde ülkede fakir kalmayacağını söyledi.

  Kamçı, Şahinbey Belediyesi ve Kimse Yok Mu Derneği işbirliğiyle kurulan “Şefkat Mağazası”nın açılışında, altyapı hizmetlerinin yanısıra sosyal faaliyetlerde bulunmanın da belediyeciliğin bir gereği olduğunu söyledi.

  Devletin fakirine fukarasına fazlasıyla yardımcı olmaya çalıştığını ifade eden Kamçı, “Mülki idare amirleri, yerel yöneticiler görevlerini tam olarak yaptığında bu memlekette fakir de kalmaz. Devletimiz her ay Şehitkamil, Şahinbey ve merkez vakfına oldukça yüksek miktarda paralar gönderiyor. Bu paralara baktığınızda fakir kalmayacağından emin olabilirsiniz” dedi.

  Kamçı, Gaziantep'in yardım konusunda Türkiye'nin en duyarlı illerinden biri olduğunu belirterek, sağlık ve eğitim konusunda da desteğini esirgemeyen hayırseverlere teşekkür etti.

  “Fakir fukara, hepimizin fakir fukarası. Buna sadece devlet olarak değil kişiler ve kurumlar olarak da yardımcı olmamız lazım” diyen Kamçı, mağazanın kurulmasında emeği geçenleri kutladı.

  Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ise Gaziantep'in sürekli göç aldığını, göçle gelen vatandaşların çoğunluğunun da dar gelirli vatandaşlar olduğunu söyledi.

  Bu vatandaşlara sahip çıkmak, onlara yardım eli uzatmak amacıyla bu konuda tecrübeli Kimse Yok Mu Derneği ile işbirliğine girdiklerini ifade eden Tahmazoğlu, şöyle konuştu:
  “Mağazamızda mobilya, giysi, beyaz eşya ve kıyafetler var. Mağazamız, kadın, erkek ve çocuk reyonu olarak ayrılmış durumda. Mağaza, sadece Ramazan ayında değil bütün yıl boyunca açık kalacak. İhtiyaç sahipleri müracaatlarını yapacaklar, bunlar incelenecek ve yardıma muhtaçlara destek olunacak. Vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için el birliğiyle, gönül birliğiyle çalışıyoruz.”

  Tahmazoğlu, mağazanın barkod sistemiyle çalıştığını ve yardımların kimlere yapıldığının kaydının düzenli bir şekilde tutulacağını ifade etti.

  Kimse Yok Mu Derneği yöneticileri de derneğin çalışmaları ve mağaza hakkında bilgi verdi.
  Törende konuşmaların ardından mağaza açıldı. Yetkililer mağazayı gezerek çalışanlardan bilgi aldı.
  Mağazanın açılışına AK Parti Gaziantep milletvekilleri, Mehmet Erdoğan, Mehmet Sarı, Halil Mazıcıoğlu, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, Emniyet Müdürü Halil Yılmaz, Şahinbey Kaymakamı Ali Çınar ve AK Parti İl Başkanı Ahmet Uzer ve diğer yetkililer katıldı.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı