Gündem Haberleri

  Yoksul aileye hırsız şoku

  Mehmet BULUT/GAZİANTEP, (DHA)
  13.01.2011 - 13:31 | Son Güncelleme:

  Gaziantep’te yoksul bir ailenin kirada oturduğu eve giren hırsızlar, para veya ziynet eşyası bulamayınca, mutfaktaki gıda malzemelerini çaldı.

  Yeşilova Mahallesi’nde meydana gelen olayda, gece geç saatlerde, 6 çocuklu Turunç ailesinin evine kapı kilidini kırarak giren kimliği belirsiz kişi veya kişiler, yoksul ailenin evinde para ve ziynet eşyası aradı. Aradıklarını bulamayan hırsızlar, bu kez mutfağa daldı. Mutfakta, bazıları yardım olarak verilmiş bulgur, simit, salça, zeytinyağı, şeker, makarna, peynir, zeytin ve turşuyu alan hırsızlar, kaçtı. Sabah uyandıklarında hırsızlığı fark eden aile şoke oldu.

  Yaklaşık 5 yıldır işsiz olduğunu, günlük işlerde çalıştığını belirten 50 yaşındaki Sait Turunç, "Hırsızların çaldığı gıda malzemeleri bizim bir yıllık ihtiyacımızdı. Bazılarını hayırseverlerin yardımıyla temin etmiş, bazılarını da borca almıştık. Hırsız, evde çalacak para, altın takı filan bulamayınca, 50 kilo bulgur, bir teneke zeytinyağı, 20 kilo şeker, 30 kilo biber salçası, 5 kilo domates salçası ile peynir, zeytin ve simit çalmış. Turşumuzu bile almışlar. Kazanımız, ocaktaki kaplarımız boş kaldı. Kuru ekmeğe muhtaç kaldık" dedi.

  Hırsızların yakalanması için çalışmalar sürüyor.

    

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı