GeriGündem YÖKDİL sonuçları hangi gün açıklanacak? Tarih belli mi?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YÖKDİL sonuçları hangi gün açıklanacak? Tarih belli mi?

YÖKDİL sonuçları hangi gün açıklanacak? Tarih belli mi?

YÖKDİL sonuçları, 10 Mart tarihinde gerçekleştirilen sınavın ardından birçok adayın gündemindeki konu oldu. Anadolu Üniversitesi ve YÖK birlikteliğiyle gerçekleştirilen YÖKDİL sınavı, sonuçları ile gündemde yer alıyor. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları için açıklanması beklenen tarih ne zaman olacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

YÖKDİL sınav sonuçları için vatandaşların araştırması devam ediyor. Akademik anlamda kariyer hedefi bulunan vatandaşların merakla takip ettiği YÖKDİL sınav sonuçları, Anadolu Üniversitesinin değerlendirmesinin ardından erişime açılacak. Peki, YÖKDİL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o konu hakkında bazı bilgiler

YÖKDİL SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Sınav sonuçları için ise ilgili yetkililerden bir açıklama gelmedi ancak son yapılan sınavın sonuç tarihi baz alındığında YÖKDİL sonuçlarının bu hafta içerisinde erişime açılması öngörülebilir. Sınav sonuçları yokdil.yok.gov.tr adresinden açıklanacak.

DEĞERLENDİRME NASIL YAPILACAK?

Değerlendirme 100 (yüz) puan üzerinden, yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak, yanlış cevaplar sınav sonucuna etki etmeyecektir Adayın birden fazla cevap verdiği sorular yanlış kabul edilecektir. Sınavdan sonra yapılan analizlerde bir testteki sorulardan herhangi biri, biçimsel veya bilimsel bir nedenle “geçersiz” sayıldığı takdirde, sınava giren adayların ilgili soruyu doğru cevapladığı kabul edilecektir. Puan hesaplamasında [Puan = (Doğru Sayısı / Soru Sayısı) × 100] formülü kullanılacaktır.

YÖKDİL BARAJ PUANI KAÇ?

Sınav, Fen Bilimleri, Sağlık Bilimleri ve Sosyal Bilimler alanlarında; Almanca, Arapça, Fransızca ve İngilizce dillerinde yapıldı. İlgili mevzuat ile ilgili düzenlemelerimizde olduğu ve YDS sınavında uygulandığı gibi, doktora başvuru sürecinden en az 55, doçentlik başvuru sürecinde de en az 65 olması gerekecektir. 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle