GeriGündem YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

YÖKDİL sınav başvuruları 8-17 Ağustos tarihleri arasında alındı. Yükseköğretim tarihinde ilk ‘alana özgü dil sınavı’ olan YÖKDİL, 22 Eylül'de 30 ilde toplam 35 sınav merkezinde gerçekleştirilecek. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman? Sınav yerleri açıklandı mı?

Anadolu ve Ankara üniversiteleri iş birliğiyle hayata geçirilen YÖKDİL’in beşincisi için kısa bir süre kaldı, tarih ve sınav yerlerine yönelik sorgulamalar hız kazandı. YÖKDİL sınavında adaylara çoktan seçmeli ve 5 (beş) cevap şıklı 80 (seksen) adet soru sorulacak ve 180 (yüz seksen) dakika sınav süresi verilecek.
Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL)sınavı, 22 Eylül Cumartesi yapılacak. Değerlendirilme, 100 puan üzerinden yalnızca doğru cevaplar dikkate alınarak yapılacak. Yanlış yanıtlar sınav sonucuna etki etmeyecek.

SINAV GİRİŞ BELGESİ YAYIMLANDI MI?

Yükseköğretim Kurulu, YÖKDİL sınav takvimine ilişkin yazılı açıklamada bulundu. Yapılan açıklamaya göre, sınav giriş belgeleri 17 Eylül’de erişime açılacak.

YÖKDİL’E KİMLER GİREBİLİYOR?

Sınava, yükseköğretim kurumlarındaki lisansüstü eğitim ve doçentlik sınavına başvurmak isteyen adaylar başta olmak üzere yabancı dil bilgisi seviyesini ölçmek isteyenler, üniversitelerce kendilerinden dil yeterlilik puanı istenen öğrenciler ve diğer adaylar da katılabiliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle