Gündem Haberleri

  YÖK’ten türban kararına itiraz

  Hürriyet Haber
  02.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK), Danıştay 8’inci Dairesi’nin, 2010 Akademik Personel ve Lisans Üstü Eğitim Giriş Sınavı (ALES) sonbahar dönemi kılavuzundaki kılık kıyafetle ilgili düzenlemelerin yürütmesini durdurma kararına itiraz etti.

  Eğitim-İş, 2010 ALES sonbahar dönemi kılavuzunda, baş açık fotoğraf ve sınava baş açık girilmesine yönelik ibarelerin bulunmadığını, eksik düzenleme yapıldığı gerekçesiyle iptali ve yürütmesini durdurması istemiyle Danıştay’da dava açmıştı. Danıştay 8’inci Dairesi, kılavuzdaki söz konusu düzenlemelerin yürütmesini oy birliğiyle durdurmuştu.
  YÖK Başkanı Prof. Dr. Yusuf Ziya Özcan da sosyal paylaşım siteleri Twitter ve Facebook’daki kişisel hesabından yayımladığı mesajda, “Danıştay 8’inci Dairesi’nin ALES ile ilgili yürütmeyi durdurma kararına itiraz etmiş bulunuyoruz. Beni çok üzen ve öğrencilerimizi mağdur ettiğine inandığım söz konusu kararla ilgili yaptığımız itirazın kabul edilmesini temenni ediyorum. Bu vesileyle tüm adaylarımızın eşit şartlarda, güvenli bir şekilde sınavlara girmesinin sağlanacağını belirtmekte de fayda görüyorum” dedi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı