GeriGündem YÖK, Köşk'e sunulacak rektör adaylarını belirledi
Paylaş
  • Yazdır
  • A
    Yazı Tipi
  • Yorumlar
    0
    • Yazdır
    • A
      Yazı Tipi

YÖK, Köşk'e sunulacak rektör adaylarını belirledi

Yükseköğretim (YÖK) Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sunulmak üzere 23 üniversitenin 3'er kişilik rektör adayı listesini belirledi.

YÖK'ten yapılan açıklamada “Yükseköğretim Genel Kurulu 2012 yılının 18. toplantısını yapmak üzere 27-28 Ağustos 2012'de toplanmış; aşağıda yazılı olan devlet üniversitelerinde yapılan seçimle belirlenen 6 aday arasından, Yükseköğretim Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda belirlenen 3 adayın aşağıdaki sırayla Cumhurbaşkanlığı Makamına arzına karar verilmiştir” ifadesine yer verildi.

Buna göre rektör adaylarının üniversiteleri ve isimleri şöyle:

AĞRI İBRAHİM ÇEÇEN
1- İrfan Aslan
2- Abdulhalik Karabulut
3- Fahri Bayıroğlu

ARDAHAN
1- Ramazan Korkmaz
2- Gürkan Doğan
3- Orhan Söylemez

ARTVİN ÇORUH
1- Mehmet Duman
2- Mustafa Fehmi Türker
3- Yılmaz Altun

BARTIN
1- Ramazan Kaplan
2- Erol Kırdar
3- B. Gültekin Çetiner

BATMAN
1- Abdüsselam Uluçam
2- Hüsamettin Bulut
3- Ahmet Ali Bayhan

BAYBURT
1- Gökhan Budak
2- Murat Mollamahmutoğlu
3- Kamil Kaygusuz

BİNGÖL
1- Gıyasettin Baydaş
2- Ali Sayıl Erdoğan
3- Kazım Yoldaş

BİTLİS EREN
1- Mahmut Doğru
2- M. Halil Çiçek
3- Metin Orhan

ÇANKIRI KARATEKİN
1- Ali İbrahim Savaş
2- Sezgin Özden
3- Mehmet Beşirli

GÜMÜŞHANE
1- İhsan Günaydın
2- Celalettin Vatandaş
3- Muhammet Muhsin Kalkışım

HAKKARİ
1- Ebubekir Ceylan
2- İbrahim Belenli
3- Bekir Özçelik

IĞDIR
1- İbrahim Hakkı Yılmaz
2- Vahdettin Çiftçi
3- Ekrem Gürel

KARAMANOĞLU MEHMETBEY
1- Sabri Gökmen
2- Ahmet Taşğın
3- Ali Şahin

KIRKLARELİ
1- Mustafa Aykaç
2- Mehmet Ali Beyhan
3- Süleyman Özdemir

KİLİS 7 ARALIK
1- İsmail Güvenç
2- İsmet Hasenekoğlu
3- Osman Türer

MARDİN ARTUKLU
1- Serdar Bedii Omay
2- Abdullah Uğur Tanyeli
3- Mustafa Oflaz

MUŞ ALPARSLAN
1- Nihat İnanç
2- Fethi Ahmet Polat
3- Osman Özcan

NEVŞEHİR
1- Filiz Kılıç
2- Süleyman Yazar
3- Oğuz Doğan

OSMANİYE KORKUT ATA
1- Orhan Büyükalaca
2- Zeynep Türk
3- Elif Derya Übeyli

SİİRT
1- Recep Ziyadanoğulları
2- Ömer Şahin
3- Murat Erman

ŞIRNAK
1- Ali Akmaz
2- Ayhan Demirbaş
3- Seyit Avcı

TUNCELİ
1- Durmuş Boztuğ
2- Erkan Yar
3- Ali Aksu

YALOVA
1- Mehmet Niyazi Eruslu
2- Fikret Yüksel
3- Meshut Başak


Yorumları Göster
Yorumları Gizle