GeriGündem YOK EFENDİM NE UZLAŞMASI
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

YOK EFENDİM NE UZLAŞMASI

YOK EFENDİM NE UZLAŞMASI
refid:21524788 ilişkili resim dosyası

Ferdi Tayfur’un, komedyen Ata Demirer’in “Berlin Kaplanı" filminin senaryosunun kendisine ait olduğu iddiasıyla açtığı dava başladı.

 Şarkıcı Ferdi Tayfur’un, komedyen Ata Demirer’in “Berlin Kaplanı" filminin kendi senaryosu olduğunun tespit edilmesi için açtığı davanın ilk duruşması bugün yapıldı. İstanbul 2. Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’ndeki duruşmaya Ferdi Tayfur katıldı. Duruşmaya gelmeyen Ata Demirer’i avukatı Aydın Kurban temsil etti. Duruşmada Tayfur, senaryonun kendisine ait olduğunu belirterek “Senaryomu resmen çaldı" dedi. Demirer’in avukatı Aydın Kurban da, müvekkilinin Ferdi Tayfur’u sevdiğini belirtti. Mahkeme hakimi, taraflara “uzlaşmak isteyip istemediklerini" sordu. Tayfur, “Yok efendim ne uzlaşması?" derken avukatı Ünver Yörüger, bunu düşünmek için süre istedi. Demirer’in avukatı da, müvekkiline sormadan bir şey diyemeyeceğini belirterek “Müvekkilimle görüşüp uzlaşmaya dair fikrimizi bildirmek için süre istiyoruz" dedi. Mahkeme, tarafların uzlaşmaya dair görüşünü bildirmesi için 13 Kasım’a ertelendi.

“KENDİ KENDİNE KONUŞUYOR"

Adliye çıkışında soruları cevaplayan Ferdi Tayfur, “Hakim ‘uzlaşacak mısınız?’ diye sordu. Bunun üzerine taraf avukatları süre istedi. Mütalaa edeceğiz kendi aramızda. Yargıya intikal eden konu hakkında başka konuşacak bir şey yok. Biraz sakıncalıdır. Haklıysan da haksız yere düşebiliriz" dedi. Gazetecilerin “Ata Demirer’in avukatı müvekkilinin sizi sevdiği ve saygı duyduğunu söyledi. Ne söyleyeceksiniz?" sorusu üzerine Tayfur, “Her şey olduktan sonra orda kendi kendine konuşuyor. Hayatımda bir defa gördüm adamı" cevabını verdi. Uzlaşmaya gidip gitmeyeceği sorulan Tayfur, avukatıyla değerlendireceğini belirtti.

Ferdi Tayfur’un senaryosunu çalmakla suçladığı ünlü komedyen Ata Demirer de, avukatı aracılığıyla Tayfur aleyhine 100 bin TL’lik tazminat davası açmıştı.

 

 

 

 

 

Yorumları Göster
Yorumları Gizle