Gündem Haberleri

  Yok eden hırs

  Hürriyet Haber
  18.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gözünü para hırsı bürüyen müteahhit yüzünden 7 katlı apartman çöktü. Binadaki 30 kişi ölümle burun buruna geldi.

  SEFAKÖY'de yedi katlı bir apartman, yan tarafında yapılan harfiyat çalışması nedeniyle temelinden kayarak yerle bir olurken, çatlakların fark edilmesi üzerine büyük bir facia can kaybı olmadan atlatıldı. İnönü Mahallesi'ndeki olay önceki akşam 20.30 sıralarında meydana geldi. İçinde 30 kişinin bulunduğu yedi katlı apartman, bitişikteki inşaat temelinin önlem alınmadan yerden üç metre derine inilerek kazılması sonucu kaymaya başladı.

  Son anda boşalttılar

  ‘‘Bir şey olmaz’’ diyerek uyarılara aldırış etmeyen müteahhit, harfiyat çalışmasına devam etti. Akşama kadar yapılan kazı sonunda çatlaklar artınca bina sahipleri evlerinden dışarı fırladı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaye ve polis ekiplerinin çalışmalarına rağmen bina büyük bir gürültüyle çöktü. Evleri yıkılan Davut Damar, İzzet Dişikara, İdris Acar, Yakup Balta ile Şükrü Gökkaya eş ve çocuklarıyla geceyi sokakta geçirmek zorunda kaldılar.

  Müteahhit hemen kaçtı

  Canlarını kurtaran ancak evleriyle eşyalarını kaybeden daire sahipleri, olaydan sonra ortalıktan kaybolan İbrahim adlı müteahhidi suçladılar. ‘‘Temel çukuru kazarken hiçbir önlem almadılar. Evlerimizin yıkılacağı belliydi. Çünkü temel bizim binamızdan bir metre derine kadar kazıldı. Bütün uyarılarımıza karşı hafriyat çalışması durdurulmadı’’ diyen apartman sakinleri, müteahhit ve inşaat sahiplerini mahkemeye vereceklerini söylediler.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı