GeriGündem Yoğun kar yağışı hayatı felç ediyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yoğun kar yağışı hayatı felç ediyor

Yoğun kar yağışı ve tipi nedeniyle Ardahan-Şavşat, Şırnak-Eruh, Şırnak-Uludere ve Uludere-Beytüşşebap karayolunun ulaşıma kapandığı bildirildi.

Karayolları 126. Şube Şefi Ümit Yıldırım, yaptığı açıklamada, Ardahan-Şavşat karayolunun 26. kilometresinde bulunan Sahara mevkiinde aşırı kar yağışı ve tipi nedeniyle yolun ulaşıma kapandığını söyledi.

Ekiplerin yol açma çalışmalarına aralıksız devam ettiğini belirten Yıldırım, Ardahan-Posof karayolu Ilgar mevkiinde de yoğun kar yağışı görüldüğünü ve bu karayoluna çıkacak sürücülerin araçlarında takoz, çekme halatı ve zincir bulundurmaları gerektiğini kaydetti.

ŞIRNAK

Şırnak'ta yoğun kar yağışı nedeniyle Şırnak-Eruh, Şırnak-Uludere ve Uludere-Beytüşşebap karayolu ile çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı. 

Şırnak ve ilçelerinde dün akşam saatlerinde başlayan ve halen devam eden kar yağışı nedeniyle, Şırnak-Eruh, Şırnak-Uludere ve Uludere-Beytüşşebap karayolları ile çok sayıda köy yolu ulaşıma kapandı.

Şırnak'ta 30 santimetreye ulaşan kar kalınlığının, yükseklerde 1 metreyi aştığı, Beytüşşebap ve Uludere ilçe merkezlerinde de ulaşımın güçlükle sağlandığı bildirildi.

Beytüşşebap İlçesi'ne ve bazı köylerine dün akşamdan bu yana elektrik verilemediği, ekiplerin yol açma çalışmalarını aralıksız sürdürdüğü öğrenildi.

VAN

Van'da yoğun kar yağışı nedeniyle 53 köy yolu ulaşıma kapandı. İl Özel İdare Müdürlüğü Karla Mücadele ekiplerinden alınan bilgiye göre, 2 gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle Bahçesaray'da 19, Muradiye'de 10, Çaldıran'da 10, Başkale 8, Erciş 3 ve merkeze bağlı 3 köy olmak üzere toplam 53 köy yolu ulaşıma kapandı.
Yetkililer, köy yollarında kar temizleme çalışmalarının devam ettiğini söylediler.

Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise kar yağışı nedeniyle kapalı karayolunun bulunmadığını belirttiler.

KAYSERİ

Kayseri'de de kar yağışı nedeniyle 21 köy yolu ulaşıma kapandı. Aralıklarla etkili olan kar yağışı nedeniyle, Sarız İlçesi'ne bağlı 20, Yeşilhisar İlçesi'ne bağlı 1 köy yolu ulaşıma kapandı. Bu köylerde yol açma çalışmalarına başlandığı bildirildi.

Kayseri-Malatya, Kayseri-Sivas, Kayseri-Kahramanmaraş, Kayseri- Niğde ve Kayseri-Ankara karayollarında yer yer buzlanma nedeniyle sürücüler, araçlarına zincir takmaları ve dikkatli seyretmeleri konusunda uyarılıyor.

Bu arada, Erciyes Kayak Merkezi'nde kar kalınlığı 35 santimetreye ulaştı. Hafta sonu tatili için Erciyes'i tercih edenler, kayak yapma imkanı da buldu. Erciyes'teki telesiyej ve teleskilerin tatilcilere hizmet verdiği belirtildi.
Kayseri-Erciyes karayolunun ulaşıma açık olduğu, araçların zincirsiz çıkışına izin verilmediği bildirildi.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle