GeriGündem Üniversite (YKS) tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı - Üniversite kayıtları ne zaman?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Üniversite (YKS) tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı - Üniversite kayıtları ne zaman?

Üniversite (YKS) tercih sonuçları ÖSYM tarafından açıklandı - Üniversite kayıtları ne zaman?

YKS tercih sonuçları için bekleyiş 8 Ağustos itibariyle son buldu. Kısa bir süre önce tercih sonuçlarının Kurban Bayramı'ndan önce açıklanacağını duyuran ÖSYM Başkanı Halis Aygün, sosyal medya hesabından YKS tercih sonuçlarının açıklandığını duyurdu. Sonuçlar ardından kayıt dönemi de bir kez daha gündeme geldi. Peki, üniversite tercih sonuçları nasıl öğrenilir? Üniversite kayıtları ne zaman? İşte, ÖSYM YKS sonuç sorgulama sayfası

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS tercih sonuçlarının açıklandığını şu sözlerle duyurdu: 2019-YKS tercih sonuçlarının sizlere ve ailelerinize hayırlı olmasını dilerim. Adaylarımız sonuçlarına (link: https://sonuc.osym.gov.tr/) sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ulaşabilirler. Değerli gençlerimiz, milletimizin sizlerden beklentisi büyük. Ülkemizin yarınları sizlersiniz. Üniversite hayatına attığınız bu adımda başarılar diliyorum. Tercihlerine yerleşemeyen gençlerimiz de eminim ki isteklerine azim ve gayretleriyle elbet ulaşacaklardır.

YKS TERCİH SONUÇ SORGULAMA

SOSYAL MEDYA KONUSUYDU

Üniversite adayları YKS tercih sonuçlarını beklerken bir yandan da sosyal medyadan yetkililere sesleniyordu. ÖSYM Başkanı Halis Aygün, gençlerin #OSYMSONUCLARİACİKLA ve#birseyunutmadınmıosym etiketlerini kullanarak sorduğu soruları yanıtsız kalmamıştı. 

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS tercih sonuçlarının Kurban Bayramı'ndan önce açıklanacağını bildirmişti Aygün, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Türkiye'nin geleceği gençler için hiç durmadan çalıştıklarını belirtti. Aygün sosyal medyadan yaptığı YKS açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“YKS tercih sonuçlarının açıklanması için attığınız tweetleri okuyorum. Bazı tweetler gerçekten yaratıcı . Ülkemizin geleceği siz gençlerimiz için hiç durmadan çalışıyoruz. Sonuçları da bayramdan önce açıklayacağız. Unutmadık merak etmeyin, biraz daha sabır.”

KAYITLAR NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

YKS sonuçlarına göre bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 19-21 Ağustos 2019 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt için gereken belgeleri tamamlayarak kayıt süresi içerisinde ilgili üniversitelere başvurmaları zorunlu olacak.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle