Gündem Haberleri

  Yiyip içip soymuşlar

  Eyüp SERBEST/İSTANBUL
  17.09.2014 - 02:15 | Son Güncelleme:

  Son aylarda esnafının hırsızlık vakalarının artmasından şikâyetçi olduğu Horhor Antikacılar Çarşısı’nda pazar günü ilginç bir hırsızlık daha yaşandı. 5 hırsızın farklı dükkânlarda 5 kasayı açtığı, birinde ise yemek yediği belirlendi.

  AKSARAY’daki Horhor Antikacılar Çarşısı pazar günü sabaha karşı film senaryolarını aratmayacak bir hırsızlığa sahne oldu. Çarşıya 03.00’te gelen 5 hırsız, yangın merdivenine tırmanarak 2’nci kata çıktı. 214 dükkândan 13’üne giren hırsızlar, 5 dükkânda bulunan kasaları açtı. Dükkânın birinde yemek yiyip, hatta açtıkları kasalardan birinin üzerine yoğurt bile döktü.

  GÜVENLİK ‘UYUMUŞ’

  Bu sırada çarşının güvenlik görevlisi iki kat alttaki odasındaydı. Polise verdiği ifadesine göre, hiç ses duymamıştı. Hırsızlar güvenlik kamerası kayıtlarına göre saat 06.00’da çarşıdan ayrıldı. Hırsızlık olayını, o gün kapalı olan çarşıya eşya almak için gelen bir esnaf fark etti. Parmak izi ve güvenlik kamera kayıtlarını incelemeye alan polis, hırsızlardan kaldığı tahmin edilen bir şapkaya el koydu.

  2-3 AYDA HIRSIZLIK ARTTI

  ANTİKACILAR Çarşısı’nın Yönetim Kurulu Başkanı Metin Özkaya hırsızlıkla ilgili şöyle konuştu: “Son zamanlarda, özellikle Aksaray civarına gelen göçmenler nedeniyle peş peşe hırsızlık yaşanmaya başlandı. Son 2-3 ay içerisinde 30’dan fazla hırsızlık oldu. Çaresiziz.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı