Gündem Haberleri

  Yine prefabrik yangını

  Hürriyet Haber
  16.12.2001 - 15:29 | Son Güncelleme:

  Adapazarı`ndaki Türk-Japon Prefabrike konutlarında çıkan yangında 10 konut yandı, 14`ü kullanılmaz hale geldi. Yangında, 6 kişi hafif yaralandı.

  Adliye Köyü`ndeki Hava Şahin`in konutunda, henüz belirlenemeyen nedenle çıkan yangın, kısa sürede çevredeki Hasan Güneş, Emine Parlakoğlu, Aydın İbiloğlu, Ümit Ayhan, Mehmet Çimici, Selahattin Ercan ve İshak Yiğitoğlu`na ait iki konut ile kimsenin barınmadığı bir konuta sıçradı. 

  Söndürme çalışmaları sırasında Ayşe Durmuş, Onur Özdemir, Murat Yıldırım, Yaşar Yiğitoğlu ve Murat Pişkin adlı depremzedeler hafif yaralandı. Bu sırada, Ayhan Kolkılıç (9), söndürme çalışmaları sırasında kafasını prefabrik binaya çarparak yaralandı.

  Adapazarı Büyükşehir Belediyesi ile çevre ve belde itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonucu söndürülen yangında, çevredeki 14 prafabrike konut tahliye ve söndürme çalışmaları sırasında hasar görerek kullanılmaz hale geldi.

  Konutlarda barınan vatandaşlar, bölgede hazır itfaiye ekiplerinin bulunmamasına tepki gösterdi. 2 gün önce de konutlarda yangın çıktığını anımsatan vatandaşlar, bölgede yeteri kadar itfaiye ekibinin hazır bulundurulmasını istediler.

  Öte yandan, aynı bölgedeki prefabrik konutta oturan Şenol Dinçer`in oğlu Selim Dinçer (4) çakmakla oynadığı sırada evinin perdelerini tutuşturdu. Olay yerinde bulunan itfaiye ekipleri, yangını büyümeden söndürdü.
   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı