Gündem Haberleri

  Yine o başkandan müdahale

  İhsan DÖRTKARDEŞ / İstanbul DHA
  14.10.2015 - 16:58 | Son Güncelleme:

  İşten çıkarıldıktan sonra 'işsizlik aylığı' almak üzere Avcılar Kaymakamlığı'na gelen Gülbahar Poyraz adlı kadın bahçede baygınlık geçirince, o sırada Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan'ı ziyaretten çıkan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, yüksek tansiyon nedeniyle fenalaştığı belirlenen kadına ilk müdahaleyi yaptı. Doktor Handan Toprak daha önce de yaralılara müdahale etmiş, Küçükçekmece'de yolun karşısına geçmek isterken bir aracın çarptığı kişiye ilk müdahaleyi yaparak hayatını kurtarmıştı.

  İddiaya göre, yaklaşık 4 yıldan bu yana sağlık sorunları bulunduğu belirtilen Gülbahar Poyraz bir süre işten çıkarıldı. Poyraz, işsizlik aylığı başvurusu yapmak üzere bugün öğle saatlerinde Avcılar Hükümet Konağı'nda bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu'na gitmek istedi. Ancak Poyraz kaymakamlık bahçesinde bir anda yere yığıldı. Bu sırada İstanbul Bölge İdare Mahkemesi'ne başvurarak İstanbul Vali Yardımcılığı'ndan eski görevi Avcılar Kaymakamlığı'na dönen Hulusi Doğan'a 'Hayırlı olsun' ziyaretinden çıkan Avcılar Belediye Başkanı Dr. Handan Toprak, kadının bahçede yere düştüğünü görünce, hemen yanına giderek müdahale etti. Makam otomobilinde taşıdığı sağlık cihazlarıyla kadının tansiyonunu ölçen ve nabzını dinleyen Dr. Toprak, yüksek tansiyon sorunu bulunan kadın için ambulans çağrılmasını istedi. Bir süre sonra kendine gelen Gülbahar Poyraz ise son dönemde sinir sisteminin bozulduğunu söyledi.

  Poyraz, çağrılan sağlık ekibi tarafından hastaneye kaldırıldı.

  Yine o başkandan müdahale Cenazeden dönen başkan hayat kurtardı

  Yine o başkandan müdahale Yaralılara belediye başkanı müdahale etti  Yine o başkandan müdahale

  Asıl mesleği doktorluk olan Avcılar Belediye Başkanı Handan Toprak, daha önce de makam otomobiliyle seyir halindeyken 2 kez trafik kazasına rastlamış, aracını durdurarak, yaralı 2 kişiye müdahale etmişti. Dr. Toprak, müdahale ettiği ağır yaralı bir vatandaşı yaşama döndürmüştü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı