Gündem Haberleri

  Yine kar geliyor

  Mustafa ERDOĞAN/İSTANBUL, (DHA) - Nursima ÖZONUR/ ERZURUM,(DHA)
  23.01.2012 - 12:50 | Son Güncelleme:

  Marmara bölgesi Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan geceden itibaren Trakya’dan başlayacak kar yağışının etkisine girecek.

  İstanbul’da bugün gözlenen Güney yönlü rüzgarın yarından itibaren etkisini iyice kaybetmesi bekleniyor.Çarşamba gününden itibaren de Kuzey yönünden ve kuvvetlenerek eseceği öngörülüyor.

  İŞTE 5 GÜNLÜK HAVA DURUMU

  KAR EDİRNE’DEN GİRECEK

  Çarşamba’yı Perşembe’ye bağlayan gece Trakya’da başlayacak kar yağışının gün içinde iç kesimlere doğru ama etkisini artırarak ilerlemesi bekleniyor. Meteorolojik tahminlere göre Marmara Bölgesinin büyük bölümünde yarın akşam saatlerinden itibaren yağmur gözlenecek. Çarşamba bölgenin tamamında ve gün boyu sürecek etkili yağış var. Gece yarısından itibaren yağış kar şeklinde gerçekleşecek. Edirne - Kırklareli’de başlayacak kar yağışının günün ilerleyen saatlerinde İstanbul’a doğru ilerlemesi ve bu sırada da etkisini artırması bekleniyor. 

  SEYDİŞEHİR'DE 1 KİŞİ ÇIĞ ALTINDA KALDI

  OKULLAR TATİLE GİRDİ PALANDÖKEN’DE KAYAK KEYFİ BAŞLADI

  Yarı yıl tatilini fırsat bilen aileler, çocuklarının kayak öğrenmesi için Palandöken’e akın etti. Kayakseverler sabah erken saatlerde pistleri dolduruyor.

  Okulların eğitim- öğretime ara vermesi ardından Erzurum’daki Palandöken Kayak Merkezi, tatilcilerin akınına uğradı. Kayak öğrenmek isteyenler gün boyu düşe kalka pistlerde boy gösterdi. Aileler çocuklarıyla birlikte kayak yapmanın ve kızak kaymanın keyfini yaşadı.

  Kayak öğretmenleri, geçen yıllara oranla bu sene kayakseverlerin daha çok ilgi gösterdiğini söyledi. Kayak öğretmenleri "Yarı yıl tatili boyunca 09.00-16.00 saatleri arasında kayak öğretiyoruz. Öğrencilerimizin bir çoğu 10-15 yaş aralığında. Çocukların kayağa ilgisi giderek artıyor" diye konuştu.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı