Gündem Haberleri

  Yine Irak bayrağı yoktu

  DHA
  30.10.2011 - 17:05 | Son Güncelleme:

  Kuzey Irak’taki bölgesel Kürt yönetimi Başkanı Mesut Barzani’nin İran’da sürdürdüğü temaslara, “Irak bayrağı” kullanılmaması damgasını vurdu. Barzani’nin geçen yılki Türkiye ziyaretinde de Irak bayrağı asılmaması dikkat çekmişti.

   Resmi temaslarda bulunmak üzere dün İran’a gelen Mesut Barzani, ilk olarak İran Dışişleri Bakanı Ali Ekber Salihi ile bir araya geldi.

   Barzani ve Salihi başkanlığında yapılan heyetler arası görüşmede masanın üstünde ve salonda hiçbir bayrak bulunmaması dikkat çekti.

  Görüşmenin ardından ikili ortak basın toplantısında konuştu. Protokol kurallarının aksine, toplantı, Irak bayrağı olmadan yapıldı. Sadece İran bayrağının olduğu salonda, Barzani’nin arkasında Irak bayrağı yerine İran bayrağı vardı.

  ANKARA ZİYARETİNDE DE BAYRAK YOKTU

  Barzani’nin bugün İran dini lideri Ayetullah Ali Hamaney ve İran Ulusal Güvenlik Konseyi Genel Sekreteri Said Celili ile yaptığı görüşmelerde de Irak bayrağı asılmadı.

  Barzani’nin geçen yıl Ankara’ya yaptığı ziyaret sırasında da Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile yaptığı ortak basın toplantısına ‘bayrak krizi’ damgasını vurmuştu. Barzani o toplantıda, basın mensuplarının konuyu sorması üzerine, "Kesinlikle buna dikkat etmiş bile değilim. Siz söylemeden bunu fark etmedim" diyerek savunma yapmıştı.

   


   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı