Gündem Haberleri

  Yine geldiler

  Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)-
  08.01.2011 - 10:32 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Milas İlçesi’ne bağlı Boğaziçi Köyü’ndeki koruma altında bulunan Tuzla Sulak Alanı, 3 yıl sonra yeniden flamingoları konuk etti.

  Kuş gözlemcileri, kısa sürede sayıları binleri aşan flamingoları görmek için bölgeye akın etti. Bu arada kuş gözlemcileri flamingoların konakladığı alanın çöplüğe dönüştürülmemesi için önlem alınmasını istedi.

  Flamingolar, konaklayıp dinlenmek ve beslenmek için 3 yıl aradan sonra yine göç yolları üzerindeki 380 hektarlık koruma altındaki, Boğaziçi Köyü Tuzla Sulak Alanı’nı tercih etti. Kuş gözlemcileri de kısa sürede sayıları binleri aşan flamingoları görmek için bölgeye akın etti. Emekli bankacı 63 yaşındaki Songül Ogay ile eşi emekli iktisatçı 72 yaşındaki Okan Ogay da dürbünle izledikleri flamingoların fotoğraflarını da çekti. Okan Ogay, bu arada Tuzla Sulak Alanı çevresindeki yapılaşmanın, çevre kirliliği yarattığına dikkat çekti. Ogay, "Atık sular derelerle sulak alana ulaşıyor. Bu durum çok sayıda canlıya evsahipliği yapan alandaki doğal yaşamın giderek yok olmasına yol açar. Flamingoların yanı sıra çok sayıda kuş türünün de yaşam alanı olan bölgenin çöplüğe dönüştürülmemesi için önlem alınması gerekir" dedi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı