Gündem Haberleri

  Yine aynı ihlal

  Muharrem AYDIN-Mustafa KÜÇÜK/İSTANBUL
  24.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Karakış dün İstanbul’u da etkisi altına aldı. Halk özel araçlarıyla yola çıkmayınca, trafik soluk aldı ama emniyet şeritleri yine boş kalmadı.

  Duyarsız sürücüler, kar alarmı verilen kentte emniyet şeritlerinde seyretmeyi sürdürünce, tuzlama kamyonları, kaza yapan araçlara ulaşması gereken ambulanslar, çekiciler, polis araçları trafikte sıkışıp kaldı. Kar yağışının Perşembeye dek süreceğini belirten İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, sürücüleri Cuma’dan itibaren oluşacak gizli buzlanmaya karşı uyardı. Topbaş, "İstanbul, kar ile yaşamayı öğrenecek" mesajı verdi.

  İLK KEZ SOLÜSYON

  Kadir Topbaş ayrıca bu yıl ilk kez İstanbul’un kar ile mücadelede solüsyon ile tanıştığını belirtti. Topbaş, tuza göre daha pahalı ancak çevreci bir madde olduğu için ellerindeki 500 ton solüsyondan bir bölümünü, köprülerde ve viyadüklerde kullandıklarını da açıkladı.

  Kızılay’dan yardım konvoyu

  Türkiye Kızılay Derneği, İstanbul’da yollarda kalabilecek vatandaşlara yiyecek ve korunma yardımı yapmak için konvoy hazırladı. Türkiye Kızılay Derneği Bayrampaşa Şube Başkanı Faruk Türkoğlu, yaptığı açıklamada, Anadolu Yakası’nda Tuzla Şubesi, Avrupa Yakası’nda Bayrampaşa Şubesi koordinatörlüğünde organizasyon gerçekleştirildiğini bildirdi.

  TEM’de 30 araçlı kaza

  TEM
  Otoyolu’nda Silivri yakınlarında yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelen çok sayıda trafik kazasında, 1 kişi öldü, 24 kişi yaralandı. TEM Otoyolu Kınalı gişelerinde meydana gelen trafik kazasında, 30’a yakın araç birbirine girdi. Kaza nedeniyle otoyolun Edirne istikameti yaklaşık 1 saat trafiğe kapalı kaldı. Bu arada, TEM Otoyolu’nun aynı mevkiinde her 2 yönde başka kazalar da meydana geldi. Bu kazaların birinde, otomobil içinde sıkışan 1 kişi hayatını kaybetti. Diğer kazalardan dolayı Silivri Özel Millet Hastanesi’ne 20 yaralının getirildiği öğrenildi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı