GeriGündem Yılsonu kampanyaları baştan çıkarıyor
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılsonu kampanyaları baştan çıkarıyor

Yılsonu kampanyaları baştan çıkarıyor
refid:7859591 ilişkili resim dosyası

Alman Media Markt ve İngiliz Darty'nin ardından uluslararası elektronik mağazacılık zinciri Electro World de Türkiye'deki üçüncü mağazasını İstanbul'da açtı. Böylece, yılda 25 milyar dolarlık elektronik cihaz satışının gerçekleştiği pazar yeniden karıştı.

Teknolojiyi 'ucuza kapatmak' isteyenler, mağaza önünde geceden kuyruğa girdi. Plazma Tv'ler, dizüstü bilgisayarlar, müzik çalar, cep telefonları, yine kapanın elinde kalıyor.

Uluslararası marketlerin başlattığı bu çılgın yarış yetmiyormuş gibi, bir de Teknosa, Bimeks, Vatan Bilgisayar gibi yerli zincirlerin yüzde 50'ye varan "günlük indirimler"i çıktı. Bu şok indirimlerin yanı sıra, kimi çekilişle otomobil dağıtıyor, kimi de hediye çekleriyle tüketiciyi baştan çıkarmaya çalışıyor. Tüm bunlar, niyet yoksa bile akılların karışması için yeterli oluyor. 2008'e sayılı günler kala uygulamaya konulan bu kampanyalar, teknoloji meraklıları için kaçırılmaz fırsatları da beraberinde getiriyor. Artık, tüketiciler, teknoloji marketlerin internet sitelerini "bugün ne indirimi var?" diye dolaşmaktan kendini alamıyor.

Teknomarketlerden Bimeks, "Yıl sonu fırsatı" adı altında uygulamaya koyduğu kampanyayla, her gün bir üründe "şok" indirime gidiyor. "99 gün 99 ürün" sloganının kullanıldığı bu kampanya, 31 Aralık Pazartesi gününe kadar sürecek. Kampanyada indirim oranı, bazı ürünlerde yüzde 50'yi buluyor.

Uluslararası zincir marketlerden Darty de internet kullanıcılarına yönelik sadece sanal mağazasında sattığı bazı ürünlerde özel indirime gidiyor. Darty'nin bu kampanyasından yararlanmak isteyenler Nokia'nın N72 cep telefonunu sanal mağazadan 337 YTL'ye alma imkanı bulabiliyor. Yılbaşı ve Kurban Bayramı öncesinde 25'inci yıl özel kampanyasını devreye sokan Vatan Bilgisayar ise her gün bir üründe yüzde 25 indirim uygulaması yapıyor.

Teknosa ise, her 50 YTL'lik alışverişe bir çekiliş numarası veriyor. Yapılacak çekilişte, biri Toyota Corolla Verso olmak üzere bir çok teknoloji ürünü kazanma imkanı sağlanıyor. Teknosa ayrıca, her 500 YTL'lik alışverişte 50 YTL, her 1000 YTL'lik alışverişte de müşterilerine 100 YTL'lik hediye çeki veriyor. Hediye çeki veren teknomarketler arasında Gold Bilgisayar da yer alıyor. Gold, her 500 YTL'lik alışverişte 25 YTL'lik hediye çeki veriyor.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle