Gündem Haberleri

  Yılmaz'ı terleten Cimbom sorusu

  Hürriyet Haber
  19.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  GALATASARAY'ın tarihi zaferine ev sahipliği yapan Kopenhag'daki Parken Statı, ilginç bir iktidar diyaloğuna sahne oldu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan, karşılaşmayı birlikte izlediği Genel Başkanı Mesut Yılmaz'a, Galatasaray'ın zaferiyle bir anda bayram yerine dönen tribünleri işaret ederek, ‘‘Bu sonucu, coşkulu zaferi mi isterdiniz, yoksa yüzde 40 oy ile iktidar olmayı mı?’’ sorusunu yöneltti.

  Koyu Galatasaraylı ANAP Lideri Yılmaz, koyu Fenerbahçeli bakanı Yaşar Okuyan'ın bu sorusu karşısında önce şaşırdı. Yılmaz, ardından da Okuyan'ın sorusuna yanıt vermek yerine, ‘‘Ne kadar zor soru soruyorsun’’ diyerek konuyu geçiştirdi. Okuyan ısrar etmeyince konu kapandı, ancak o sırada Yılmaz'ın yanında olanlar, ‘‘O anki coşkusunu görseydiniz, bunu hiçbir şeye değişmeyeceğini anlardınız’’ dediler.

  Karşılaşmayı, Devlet bakanları Fikret Ünlü, Edip Safter Gaydalı, Şuayip Üşenmez, Hasan Gemici, Adalet Bakanı Hikmet Sami Türk ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Okuyan'ın yanısıra, Başkanvekilleri DSP'li Ali Ilıksoy ve Murat Sökmenoğlu'yla, 150 kadar milletvekili de izledi. Bu durum milletvekilleri arasında, ‘‘Toplantı yeter sayımız da, karar yeter sayımız da mevcut, Meclis'i tribünde toplayabiliriz’’ esprilerine neden oldu. Galatasaraylı milletvekilleri ise Fenerbahçeli meslektaşlarına, ‘‘Evet, toplayıp Fener'in halini bir genel görüşme konusu yapabiliriz’’ diye takıldılar.

  Ağır grip geçiren ve 38 derece ateşle maç için Kopenhag'a giden Mustafa Taşar, birlikte yolculuk yaptığı milletvekilleri ile basın mensuplarına Gaziantep'ten özel olarak getirttiği baklavaları ikram etti. Devlet Bakanı Ünlü de Kopenhag'a giderken uçakta üzerinde ‘‘Galatasaray'a başarılar’’ yazılı bir pasta kesti. Uçakta, DSP ve MHP'li milletvekillerinin hep birlikte MHP'nin seçim şarkısı ‘Ölürüm Türkiyem’i okumaları da ilgi çekti.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı