Gündem Haberleri

  Yılmaz'dan Mumcu'ya üslup uyarısı

  Hürriyet Haber
  19.11.2001 - 14:09 | Son Güncelleme:

  ANAP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Mumcu'nun Ecevit'e yönelik "21. yy'ın başbakanı olamaz" sözleriyle başlayan tartışma Yılmaz-mumcu görüşmesiyle son buldu. Mumcu, "Sayın Genel Başkanım, üslubumdan hoşlanmadığını söyledi. Ancak içerikte mutabık. Polemiği artık bitirmek gerekiyor" dedi.

  Koalisyonun eski Turizm Bakanı ve ANAP'ta ikinci adam olan Erkan Mumcu'nun Başbakan Ecevit'e yönelik sözleriyle başlayan tartışma şimdilik sonlandı. ANAP Genel Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz'la görüşen Mumcu, "Ben Sayın Ecevit'in şahsını değil, anlayışını eleştirdim. Ancak üslubum yanlıştı. Bundan dolayı da üzgünüm" dedi.

  Sözlerini 'iletişim kazası' olarak niteleyen Mumcu, Yılmaz'la görüşmesinin ardından NTV muhabirine yaptığı açıklamada, şunları söyledi:

  "İzmirde yaptığım görüşmedeki sözlerimi de konuştuk. Konuşmamın arka planını anlattım. Nasıl bir psikoloji içinde konuştuğumu söyledim. Kendisi bundan hoşnut olmadığını ve üslubumdan rahatsız olduğunu söyledi. Sonuçta bu polemiği burada bırakmak gerektiğini konuştuk. Sayın Başkan, içerik konusunda söylediklerimde mutabık, bunda bir sorun yok. 15 gündür iş üslup sorununda odaklandı. Demek ki bazen böyle iletişim kazaları olabiliyor."

  Mumcu, koalisyonun geleceğinin böyle küçük meselelerde olmadığını vurguladı ve istifasının söz konusu olmadığını belirtti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı