GeriGündem Yılmaz: RP fitne partisi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılmaz: RP fitne partisi

Başbakan Mesut Yılmaz, dün partisinin grup toplantısında, 8 yıllık kesintisiz eğitim tasarısını engellemek uğruna kutsal değerleri istismar eden RP'yi ‘fitne partisi', Necmettin Erbakan'ı da ‘Ucuz ve basit hilelere başvuran kişi' olarak niteledi. Yılmaz, dün akşam da TV'de ‘Türkiye'nin Hizmetinde' programında 8 yıllık eğitimin gerekçelerini anlattı.

Yılmaz grup toplantısında yaptığı konuşmada, halkın koparılmak istenen gürültüye rağmen hükümetin yanında yeraldığını gördüğünü söyledi. Yılmaz ‘‘Halkımızın gözündeki pırıltı, geleceği olan inancımızı pekiştirdi'' dedi. Konuşmasında RP'yi hedef alan Yılmaz, sırf siyasi çekişme uğruna ülkenin geleceğine zarar verenlerin büyük bir vebal altında olduğunu söyledi. RP'nin dindar insanla devleti karşı karşıya getirmek ve fitne çıkarmak için kullanmayacağı konu olmadığını belirten Yılmaz, ‘‘Yakmak istediğiniz ateş sizi de yakar. Dindar insanla devleti karşı karşıya getirirseniz, dindarlar da devlet de zarar görür. Din düşmanları fayda sağlar'' dedi. Gelecek nesillerin, hükümetin yapmak istediği eğitim reformuyla gurur duyacağını belirten Yılmaz, küçük ayrıntılara takılmayacaklarını vurguladı. Yılmaz, ‘‘Dere ve ırmakları geçemezseniz, okyanusları aşamazsınız. Bizim derelerle kaybedecek vaktimiz yok. Biz okyanusu aşma hesabındayız'' dedi. Kesintisiz eğitimi topluma anlatamadıklarını da kabul eden Yılmaz, şunları söyledi:

‘‘Diyanet'in ezan okunmasına getirdiği düzenleme iktidarın haberi olmadan yapılmıştır ve Refahyol döneminde alınmış bir karardır. Şimdi onu el çabukluğu ile iktidara fatura etmeye çalışıyorlar. Ezan susturulacak diyorlar. ANAP iktidarda olduğu sürece ezan susmayacak, bayrak inmeyecek, Kuran'a uzanan eller kırılacaktır. RP, Allah'ın kitabından elini çekmelidir. Ellerindeki Kuran'ları polise sallayanların Hazreti Ali'nin ordusuna karşı Kuran sallayanlardan farkı yoktur.''

Yılmaz, TRT-1 ve TRT-2 kanallarıyla, özel TV'lerden dün akşam saat 19.30'da yayınlanan ‘Türkiye'nin Hizmetinde' programında vatandaşlara seslenerek, eğitim reformunu anlattı. Yılmaz, Türk çocuklarının, ülkesini, milletini seven, milli-manevi değerlerine bağlı, çağdaş cumhuriyete yaraşır birer yurttaş olarak yetiştirilmelerini istediklerini belirtti. Yılmaz, eğitim reformunun hedefinin asla Türkiye'deki mevcut okulları kapatmak olmadığına işaret etti.

False
Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle