GeriGündem Yılmaz Özdil'i kahkaya boğan Aziz Nesin anısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  14
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılmaz Özdil'i kahkaya boğan Aziz Nesin anısı

Yılmaz Özdil'i kahkaya boğan Aziz Nesin anısı
refid:24859156 ilişkili resim dosyası

Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Yılmaz Özdil, yeni kitabı "Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda" nın ilk imza gününde okurlarıyla bir araya geldi. Suadiye D&R Mağazası'ndaki imza günü 8 buçuk saat sürdü. Saat 21.00'e kadar devam eden etkinliğe ilgi yoğun olurken, Özdil'in okurları metrelerce uzunlukta kuyruk oluşturdu. İmza gününde Müjdat Gezen'in Aziz Nesin anısı ise Özdil'i kahkaya boğdu.

Türkiye'nin en çok okunan köşe yazarlarından biri olan Yılmaz Özdil, satış rekorları kıran 'İsim, Şehir, Hayvan' ve 'İsim, Şehir, Bitki" adlı kitaplarından sonra yeni kitabı 'Beraber Yürüdük Biz Bu Yıllarda' nın imza gününde okuyucuların yoğun ilgisiyle karşılaştı. 8 buçuk saat süren imza gününe tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen de katılarak Özdil'e destek verdi. Gezen bir anısı ile Özdil'i kahkahaya boğdu.

YILMAZ ÖZDİL'İN İMZA GÜNÜNDE İZDİHAM / FOTO GALERİ

MÜJDAT GEZEN’İN ANISI ÖZDİL’İ KAHKAHAYA BOĞDU

Genç bir kız Gezen'den Özdil'in kitabına imza atmasını istedi. Bu istek üzerine Gezen, Aziz Nesin ile ilgili, "Bir gün küçük bir çocuk geldi. Benim imza günüm var. Aziz abi (Aziz Nesin) yoktu o gün. Çocuk Aziz Nesin'in kitabını imzalamamı istedi. Evladım bu Aziz Nesin'in kitabı dedim. 'Olsun ikiniz de komiksiniz' dedi" diye bir anısını anlattı. Gezen'in bu anısı Özdil'i kahkahalara boğdu.

Öte yandan imza günü başlamadan saatler önce Özdil'in son kitabını satın alan okurları ünlü yazar ile bir araya gelecekleri için heyecanlı olduklarını dile getirdiler. Kitaplarını Yılmaz Özdil'e imzalatmak için kuyrukta bekleyen bazı okurların sıra beklerken kitabı okuması dikkat çekti. Kitapları Özdil'e imzalatan okurları ünlü yazar ile bol bol resim çektirdiler.

Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle