Gündem Haberleri

  Yılmaz: İyileştirilirse memnun oluruz

  Hürriyet Haber
  22.01.2002 - 15:33 | Son Güncelleme:

  ANAP Genel Başkanı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, uyum yasalarının koalisyonun uzlaşma metni olduğunu belirterek, "Ancak, Meclis'te ya da komisyonda iyileştirilmesi yönünde adım atılırsa bundan memnun oluruz" dedi.

  Mesut Yılmaz, Karma Ekonomik Komisyonu'na Eşbaşkanlık yapmak üzereözel bir uçakla Bulgaristan'a gitti. Yılmaz, Esenboğa Havalimanı'na gelişinde, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  Yılmaz, bir gazetecinin meclis gündeminde tartışmaları hatırlatarak, "Muhalefet, özellikle AK Parti yeterli bulmuyor, sizin partinizden de benzer yönde açıklamalar geliyor. Daha açılımcı ve demokratik olabileceği belirtiliyor. Partinizden de, komisyonda ya da genel kurulda önerge vermeniz söz konusu olabilecek mi?" şeklindeki sorusuna şu karşılığı verdi:

  "Arkadaşlarımız çalışıyor bu konuda, ben daha önce de söyledim meclise gelen metin koalisyon içindeki bir uzlaşma metnidir.  Komisyonda veya genel kurulda bunun daha iyileştirilmesi yolunda bir adım atılırsa biz bundan memnunluk duyarız."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı