Gündem Haberleri

  Yılmaz’ın kafası net

  Turan YILMAZ / ANKARA
  26.08.2006 - 01:36 | Son Güncelleme:

  DOKUZUNCU Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel, 6 yıl aradan sonra önceki gün ilk kez bir araya geldiği eski Başbakan Mesut Yılmaz için, "Gayet uyanık. Ülke meselelerine vakıf. İyi takip etmiş sorunları. Kafası da gayet net" dedi. Yılmaz’ın, aktif siyasete dönüş kararının ardından yaptığı ziyareti değerlendiren Demirel şöyle konuştu:

  "1991’de kendisi başbakandı, ben muhalefet başkanıydım. Sonra biz seçimi kazanıp geldik, ben 7. hükümetimi kendisinden devraldım. Hatta beni ziyarete geldiği vakit kendisine söyledim, ’Ben buradan 6 defa gittim 7. defa geliyorum’ diye, o büyük espri olmuştu. Daha sonra ben Cumhurbaşkanı, o benim başbakanım oldu. Ben kendisini başbakan tayin ettim. Beraber çalışmamız, bir hukukumuz var."

  Yılmaz ile önceki gün, 6 yıl önce Cumhurbaşkanlığı’ndan ayrıldığından beri ilk kez görüştüğünü belirten Demirel, "Türkiye’de yeniden siyasi faaliyetlerin içinde olacağını ifade ediyor ki, bu gayet normaldir. 20 sene siyasetin içinde bulunmuş bir kişi için geride durabilmesi mümkün değildir" diye konuştu. "Türkiye sorunlarını bilen, düşünen insanların karşılıklı sohbeti gibi, onun dışında bir şey aranmamalıdır" diyen Demirel, merkez sağda birleşme tartışmaları için ise " Aksiyona dair, ne yapmak gerektiğine dair bir şey konuşmadık" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı