Gündem Haberleri

  Yılmaz Erdoğan'a takipsizlik kararı

  Hürriyet Haber
  21.05.2011 - 13:13 | Son Güncelleme:

  Tiyatrocu Yılmaz Erdoğan’a savcılıktan takipsizlik kararı verildi.

  Yılmaz Erdoğan ve "Çok Güzel Hareketler Bunlar" ekibindeki “Dershanede Aşk Yasağı” skeç’ini sergileyen ve yazan oyuncular hakkında bir dershane Hakaret ve Ticari itibarı zedelemekten suç duyurusunda bulunmuş ve TCK’nın ilgili maddeleri uyarınca 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemi ile cezalandırılmalarını istemişti

  DERSHANE İLE ÇOK GÜZEL HAREKETLER EKİBİ ARASINDA MAHKEMELİK OLAN O KONU

  Ankara’da 6 şubesi bulunan dershane öğrencilerinin dershane içinde sadece eğitime meyilli olmaları düşüncesi ile dershane çatısı ve çevresi dâhilinde öğrenciler arasında duygusal ilişkiyi yasaklamış ve bu tür yasaklara uymayan 28 öğrencisinin dershaneden kaydını silip, kayıt paralarını iade etmişti.

  Yılmaz Erdoğan ve ekibi de bu konuyu skeç yaparak, yayın yolu ile kamuoyuna aktarmıştı.

  Dershane ise, Erdoğan ve ekibinin konuyu amacından saptırdıkları ve skeçin ahlaka aykırı nitelikte sergilendiğini, kayıt paralarının velilere tezgâhlı bir biçimde geri ödenmediğini belirttikleri, dershane yöneticilerine hakaret içeren sözler sarf ettikleri, ayrıca yayın yolu ile ticari itibarlarını zedelediklerini ileri sürerek savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

  Dershane, Yılmaz Erdoğan ve skeç yazarı ile oynayan oyuncular hakkında vermiş oldukları şikayet dilekçesinde, TCK'nın ilgili maddeleri gereğince hakaretten 3 aydan 1 yıla, "Ticari itibarı zedelemekten" ise 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmalarını istemişti.

  İstanbul-Bakırköy Cumhuriyet Savcılığı ise Tiyatrocu Yılmaz Erdoğan’ı ifade vermesi için çağırmıştı

  DERSHANE KARARA İTİRAZ EDECEK

  Avukatı ile birlikte Bakırköy Cumhuriyet Savcılığına gelen Tiyatrocu Yılmaz Erdoğan ise, Dershanenin ticari itibarını zedeleme niyeti taşımadıklarını ve yöneticilere hakaret etmediklerini savunarak, “Bu bir sanat çalışmasıdır. Oyun skeç ürünüdür. Her hangi bir kastımız yoktur” dedi.

  Savcılık ise Erdoğan’ın bu ifadeleri karşısında skecin bir sanat ürünü olduğunu ve oyunun sergilemesinde suç teşkil edecek söz ve hareketlerin bulunmadığını belirterek Yılmaz Erdoğan hakkındaki şikâyete takipsizlik kararı verdi.

  Dershane Avukatı Taner Ünlü ise, Savcılığın takipsizlik kararı tebligatını aldıktan sonra Ağır Ceza’ya itirazda bulunacaklarını ve bu işin peşini bırakmayacaklarını söyledi.  

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı