GeriGündem Yılmaz 5 saat at yarışı izledi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yılmaz 5 saat at yarışı izledi

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nda konuşmak ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere bir haftadır ABD'de bulunan Başbakan Mesut Yılmaz, resmi ziyaret gerçekleştirmek üzere Meksika'ya geçti.

Mesut Yılmaz, Meksika'ya hareketinden önce pazar gününü at yarışı izleyerek geçirdi. Yılmaz, beraberinde oğlu Yavuz, kuzeni Global Securities'in sahibi Mehmet Kutman, Devlet Bakanı Güneş Taner, oğlu Kamil Taner, Devlet Bakanı Kavak ile birlikte New York Belmont at yarışlarına gitti ve 5 saat süreyle burada yarışları izledi.

Gezisinin ilk gününde dünyanın en büyük müzelerinden Antropoloji Müzesi'ni ziyaret eden Yılmaz, Maya ve Aztek kalıntıları hakkında detaylı bilgiler aldı. Yılmaz, Azteklerin geliştirdiği ay ve gün hesabının halen yapılabildiği güneş saatini de büyük bir ilgi ile izledi.

Berna Yılmaz, müzeden ayrılmadan önce oğlu Hasan'a yerlilerin yağmur davulu ile iki marakas, bir tef satın aldı.

Yılmaz, dün Meksika Başkanı Ernesto Zedillo tarafından başkanlık sarayında resmi karşılama töreni ile kabul edildi. Zedillo ve Yılmaz arasındaki görüşmeden sonra iki ülke arasında eğitim ve kültür işbirliği anlaşmaları imzalandı. Serbest Ticaret ve Turizm Anlaşmaları ise üzerinde bir süre daha çalışılması kaydıyla erteledi. Yılmaz, Meksikalı işadamları ile de biraraya geldi. Yılmaz, öğleden sonra da ikamet ettiği Intercontinental Oteli'nde Meksika Dışişleri Bakanı Rosario Green, Sanayi Bakanı Herminio Blanco Mendoza, Maliye Bakanı Jose Angel Gurria'yı kabul etti.

Salı akşamı Meksika’dan ayrılması planlanan Yılmaz, Milli Güvenlik Kurulu toplantısı dolayısıyla bugün sabah erken saatlerde Türkiye'ye hareket eme kararı aldı.Yorumları Göster
Yorumları Gizle