Gündem Haberleri

  Yılmaz: 2001 AB için kader yılı

  Hürriyet Haber
  27.12.2001 - 16:28 | Son Güncelleme:

  ANAP Genel Başkanı, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mesut Yılmaz, 2002 yılının AB ile uyum çalışmalarının kader yılı olacağını söyledi.

  Yılmaz, TBMM`de faaliyet gösteren basın bürolarını ziyaret ederek,gazetecilerin yeni yılını kutladı. Yılmaz, daha sonra Parlamento Muhabirleri Derneği`nde (PMD) gazetecilerle bir süre sohbet etti.

  2002`nin AB ile uyum çalışmalarının kader yılı olacağını kaydeden Yılmaz, Basın Yasası`ndaki değişiklik hedeflerinin Ulusal Program`ın kısa vadeli değişiklikler bölümünde yer aldığını hatırlattı.

  Bu değişiklikleri 3 ay içinde değiştirmeyi planladıklarını anlatanYılmaz, düzenlemelerin açık bir toplumda basının görevini daha iyi yerine getirmesinin amaçlandığını söyledi. Yılmaz, 2002 yılının uyum yasaları açısından da faal bir yıl olacağını belirterek, ``Yüce Meclis`i çok yoğun bir çalışma temposu bekliyor`` dedi. Meclis`in Ocak ayının ilk 15 gününde ekonomik program için gerekli olan yasaları çıkaracağını bildiren Yılmaz, Ocak ayının ikinci yarısından itibaren de uyum yasalarının çıkarılmasına ağırlık verileceğini söyledi.

  ANAP Lideri, hedeflenen değişikliklerin gerçekleşmesiyle 2003 yılında ekonomisi düzlüğe çıkmış ve AB ile tam üyelik görüşmeleri başlamış bir Türkiye düşündüklerini ifade etti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı