Gündem Haberleri

  Yıldız bürokratlar ANAP'a gitmedi

  Hürriyet Haber
  28.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ANAP, milletvekili aday adayı başvurularından memnun. ANAP'a 178'i kadın olmak üzere 3 bin 151 kişi milletvekili aday adayı olarak başvurdu. ANAP'ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayları arasında gösterilen Sadettin Tantan'ın, hem belediye başkanlığı, hem de milletvekili adaylığı başvurusunda bulunmasına rağmen, diğer aday Ali Talip Özdemir milletvekili adaylığı başvurusu yapmadı.

  ANAP'a yapılan başvurular arasında, 1995 seçimlerine göre yıldız isimler yer almadı. Geçen seçimlerin yıldız bürokratları İlhan Kesici, Rüştü Saracoğlu, Yıldırım Aktürk gibi isimler adaylık başvurusu yapmazken, geçmiş dönemlerde ANAP'ın güçlü isimleri arasında yer alan Mustafa Kalemli, Kaya Erdem, Safa Giray, Hüsnü Doğan, Metin Emiroğlu, Bülent Atasayan da bu seçime katılma telebinde bulunmadılar.

  AHMET ÖZAL'A RET

  ANAP'ın kurucusu Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal'ın da ANAP'dan aday olmak amacıyla, ANAP yöneticilerine haber gönderdiği öğrenildi. 1 ay önce ANAP yönetimi ile dolaylı görüşme yapan Özal'ın bu talebinin Mesut Yılmaz'a iletildiği, ancak Yılmaz'ın bu talebe, ‘Hayır’ dediği öğrenildi. Bursa Bağımsız Milletvekili Cavit Çağlar'ın da ANAP'dan adaylık için mesaj beklediği kaydedildi.  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı