GeriGündem 'Yıldırım yemişe dönecekler'
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  3
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Yıldırım yemişe dönecekler'

'Yıldırım yemişe dönecekler'

Bahçeli, Erzurum’a giderken Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bir sürprizle karşılaştı. Beşiktaş taraftarı olan MHP Lideri Bahçeli, Beşiktaş Kulübü’nün ulaşımda kullandığı, takımın amblemi ve renkleriyle giydirilmiş Anadolujet uçağıyla Erzurum’a gitti.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eleştirilerinin merkezine yine “hayır” kampanyası yürüten CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu alarak, “Cambaz ipte, balık dipte, Kılıçdaroğlu ise hayırsızlığın dibinde bulunuyor. CHP ve ittifak içinde olduğu hayır cephesi, ölü görse ağlamaz, düğün görse oynamaz, yani bu millete tümden yabancıdır. Niye boş konuşuyorsunuz diyoruz; anında Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganına sığınıp kazın yanmaması için durmadan çeviriyorlar” tepkisini gösterdi. Bahçeli, Erzurum mitinginde özetle şunları kaydetti:

PUTİN KİMİ KANDIRMAKTA

“Dün Ermeni çeteleri ne yaptıysa, bugün terör örgütleri ve arkasında duran emperyal acımasızlık aynısını yapmaktadır. Rusya’ya bakınız, YPG-PYD ile nasıl bir ilişki ve ittifak içinde olduğunu görünüz. Rusya tarihi emellerini alttan alta sürdürmektedir. Mehmetçik katillerini Rusya kucaklarken, ABD silahlandırıp beslemektedir. Rusya bir yanda dostluk mesajları verirken, diğer yanda meyve-sebze ambargosunu kaldırmaktan kaçınmakta, PKK-PYD-YPG’yle aynı hizada durmaktadır. Peki, Putin yönetimi kimi kandırmaktadır? Bizim, zalimlerin karşısında saf saf dizilip etten duvar örmemiz şarttır.

HAYIRSIZLIĞIN DİBİNDE

Sayın Kılıçdaroğlu 16 Nisan Anayasa referandumunu saptırmak için çırpınıyor. Cambaz ipte, balık dipte, Kılıçdaroğlu ise hayırsızlığın dibinde bulunuyor. CHP ve ittifak içinde olduğu hayır cephesi, ölü görse ağlamaz, düğün görse oynamaz, yani bu millete tümden yabancıdır. Sandıktan diktatör çıkacak diye korku yayıyorlar. Sistem başka, rejim başka şeydir; değişecek olan yalnızca hükümet etme sistemidir diyoruz, bön bön bakıyorlar. Gelin şunu bir anlatın, niye boş konuşuyorsunuz diyoruz; anında Mustafa Kemal’in askerleriyiz sloganına sığınıp kazın yanmaması için durmadan çeviriyorlar. Sayın Kılıçdaroğlu hayır diyor demesine de, neye, niçin, niye hayır dediği belirsizdir. Kılıçdaroğlu ve hayırsız havarileri Cumhurbaşkanı hükümet etme sistemini karalayıp Türkiye’nin sistemsel reformunu kabullenemiyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, 16 Nisan’da yıldırım yemişe dönecekler.

ÇİFT TARAFLI GİYOTİN SİSTEMİ

Bu maksatla rejimi değil, hükümet etme sistemini reforma tabi tuttuk, tarihsel rotamızı yeniden belirledik. Cumhurbaşkanı TBMM’yi feshedecekmiş, koca ve kuyruklu bir yalandır. Yaptığımız düzenlemeyle hem TBMM hem Cumhurbaşkanı seçimleri karşılıklı olarak yenilenebilecektir. Çift taraflı bir giyotin sistemi inşa edilecektir. Cumhurbaşkanı’nın bir partiye üye olmasının ise hiçbir sakıncası yoktur.”

 

 

Yıldırım yemişe dönecekler

BEŞİKTAŞ SÜRPRİZİ

Bahçeli, Erzurum’a giderken Ankara Esenboğa Havalimanı’nda bir sürprizle karşılaştı. Beşiktaş taraftarı olan MHP Lideri Bahçeli, Beşiktaş Kulübü’nün ulaşımda kullandığı, takımın amblemi ve renkleriyle giydirilmiş Anadolujet uçağıyla Erzurum’a gitti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle