Gündem Haberleri

  Yıldırım’ın “disipline verdiği” polis müdürü de listede

  hurriyet.com.tr/DHA
  14.12.2014 - 11:24 | Son Güncelleme:

  Ergenekon, Balyoz ve Şike operasyonlarını yöneten ekibin beyin takımı arasında yer alan Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu'nun adı da gözaltı listesinde. Ekizoğlu, Fenerbahçe camiasını sarsan 3 Temmuz operasyonunda Aziz Yıldırım’ın gözaltı fotoğraflarını sızdırmakla suçlanmıştı.

  Eski İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü ve Siirt Eski Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu avukatıyla birlikte emniyete teslim oldu. 14 Aralık operasyonu kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkarılan Ekizoğlu saat 12.25 sıralarında avukatıyla emniyete geldi. Ekizoğlu, emniyetin misafir giriş kapısından içeri girdi.  "ŞİKE" VE "ERGENEKON" OPERASYONLARINI YÖNETTİ
  Ekizoğlu, Ergenekon ve Şike operasyonunu yöneten emniyet müdürüydü. Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü yapan Ekizoğlu, daha sonra Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Organizeden Sorumlu İl Emniyet Müdürlüğü görevlerini yürütmüştü. 1. sınıf emniyet müdürü olan Ekizoğlu, Siirt Emniyet Müdürü olarak atanmıştı. Ekizoğlu, aynı operasyonda gözaltına alınan Tufan Ergüder ile birlikte çalışmıştı. Ergüder, Terörden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısıyken Ekizoğlu, Terörle Mücadele Şube Müdürü olarak atanmıştı.

  Yıldırım’ın “disipline verdiği” polis müdürü de listede 14 ARALIK’LA İLGİLİ TÜM HABERLER İÇİN TIKLAYIN


  AZİZ YILDIRIM: BEN ÜYE YAPMIŞTIM

  Ancak Ekizoğlu'nun isminin öne çıktığı operasyon, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın da gözaltına alındığı Şike Operasyonu olmuştu. Yıldırım, gözaltına alındığı sırada çekilen fotoğraflarının basına sızdırılmasında Mutlu Ekizoğlu'nu suçlamış daha sonra Habertürk'e verdiği bir röportajda “Mutlu Ekizoğlu'nu Fenerbahçe'ye ben üye yaptım şimdi de Disiplin Kurulu'na verdim” demişti.

  Yıldırım’ın “disipline verdiği” polis müdürü de listede
  Dönemin İstanbul İl Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Mutlu Ekizoğlu'nun terfi törenine katılmıştı.

  Yıldırım’ın “disipline verdiği” polis müdürü de listede MUTLU EKİZOĞLU: 'MESNETSİZ SUÇLAMALARLA AÇIĞA ALINDIM'

  EKİZOĞLU TESLİM OLDU

  Gözaltı listesinde bulunan Eski İstanbul Organize Şube Müdürü ve Siirt eski Emniyet Müdürü Mutlu Ekizoğlu avukatıyla teslim oldu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı