GeriGündem Yıldıray Dünya Futbol Şampiyonası finallerini Almanya'da izlemeyecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Yıldıray Dünya Futbol Şampiyonası finallerini Almanya'da izlemeyecek

Alman Birinci Ligi takımlarından Hertha BSC Berlin'de oynayan milli futbolcu Yıldıray Baştürk, Dünya Futbol Şampiyonası finallerini Almanya'da izlemeyeceğini söyledi.

Alman Bild Gazetesi'nin sorularını cevaplandıran Baştürk, “Dünya Futbol Şampiyonası'nda Almanya'dan kaçacağım. Hem Berlin'de, hem de ailemin oturduğu Ruhr bölgesindeki evim, Dünya Futbol Şampiyonası karşılaşmalarının yapılacağı stadların yakınında. Maçların hepsini canlı izleyebilirim. Ancak buna katlanamam” dedi.
Yıldıray, Dünya Futbol Şampiyonası maçlarını, ailesinin Zonguldak'taki evinde televizyondan izlemeyi düşündüğünü kaydetti.

Sağlığıyla ilgili bir soruya verdiği cevapta, yeni bir sakatlıktan korktuğunu, sakatlanmamak için dua ettiğini, duaların kendisine yardımcı olduğuna inandığını söyleyen Yıldıray, “Kolye taşıma yasağı olduğu için Kuran'dan yazdığım ayetleri formamın altına ve koluma bağladım. Bu şekilde oynadığım dört lig karşılaşmasından üçünde gol attım” dedi.
Yeni 4-4-2 sisteminin kendisi için zor olup olmayacağı konusunda da görüşlerini açıklayan Yıldıray, “Şu anda ortada oynamıyorum. Dahası yarı sağ alanda yer alıyorum. Bunu daha hızlı koşarak dengelemek istiyorum. İkinci hücum oyuncusuyla çok daha defansif oynamak zorundayım” diye konuştu.

Yıldıray, “En iyi futbolculardan birisi olduğunuz halde, neden böyle sakin duruyorsunuz?” şeklindeki bir soruya “Benim, futbolda çok yüksek noktalara gelmiş ve daha sonra işsizlik parası alacak noktaya düşen arkadaşlarım oldu. Bu insanı ürpertiyor. Ben sonunda boş ellerle ortada kalmak istemiyorum ve Hertha Berlin'de geleceğim olduğuna inanıyorum” cevabını verdi.

Kendisinin Almanya'da doğup büyüdüğüne dikkati çeken Yıldıray, ”Kendimi aynı zamanda Alman olarak da hissediyorum. Dünya Futbol Şampiyonası'na katılamadığımız için şimdi Almanya'yı destekliyorum” dedi.
Hertha Berlin ile sözleşmesinin 2007 yılında sona ereceğini belirten Yıldıray, ancak sözleşmesi bittikten sonra da Berlin'de kalmak istediğini sözlerine ekledi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle